قیمت درب آکاردئونی

بسیاری از افراد برای بالا بردن امنیت محل زندگی خود و ساختمان هایشان اقدام به نصب حفاظ های شاخ گوزنی و درب آکاردئونی می کنند که قیمت درب آکاردئونی نیز بسیار مناسب است ، این در ها از آهن ساخته می شوند و این درب های آکاردئونی به صورت یک سازه باز و بسته شونده و همان تاشو است که بر روی قاب در ها نصب می شوند .

طرح حفاظ آکاردئونی از سازه آکاردئون گرفته شده است و نام درب آکاردئونی برگرفته از نام همین ساز است ، سیستم و ساختار درب آکاردئونی نسبت به بسیاری از انواع حفاظ‌ های امنیتی ، ساده‌ تر است از این رو بسیاری از افراد درب آکاردئونی را ترجیح می ‌دهند . در مواقعی که نیازی به در نیست این در بر روی ضلع عمودی چهارچوب قرار می گیرد و جمع می شوند . اما در زمانی که ساکنین خانه را ترک می کنند درب آکاردئونی باز می شود و یک حفاظ محکم بر روی افرادی که قصد ورود به خانه را دارند قرار می گیرد که به همین دلیل است که گفته می شود با نصب درب آکاردئونی امنیت خانه و یا ساختمان خود را چند برابر کنید .

اجزای درب آرکادئونی

امنیتی که درب آکاردئونی دارد به دلیل ساختار و اجزای آن است که حفاظ این درب دارای یک قاب آهنی است که بر روی در جوش داده می شود در آکاردئونی به صورت ریلی درون این قاب باز و بسته می‌ شود . این درب ها از جنس آهن با کیفیت و محکم و به صورت پروفیل ساخته می شود که درون این پروفیل ها با تسمه های عمومی و افقی و مورب پر می شود که این تسمه ها را با پین به هم وصل می کند و یک ریل آهنی که به صورت چرخ دار است در بالای چهار چوب و یا همان قاب برای باز و بسته شدن درب ساخته می شود .

اجزای درب آکادئونیدرب های آکاردئونی به تنهایی نمی توانند امنیت را برای خانه ها و ساختمان ها فراهم کنند و لازم است قفلی مناسب نیز داشته باشد که این قفل ها به دو صورت مخفی و آشکار بر روی دربهای  آکاردئونی نصب می شود اما قفل های آشکار می توانند از انواع قفل های کتابی موجود در بازار باشند که زبانه های در و قاب را به هم وصل می کنند .

ویژگی درب آکاردئونی استاندارد

درب آکاردئونی نیز مانند دیگر حفاظ های دارای ویژگی هایی است که آن را از دیگر حفاظ ها متفاوت تر نشان می دهد .

 • عموما دارای مقاطع کناری با ابعاد ۵۰ در ۳۰ است.
 • اتصالات و پرچ‌ های مرغوبی دارد.
 • ابعاد مقطع ریلی در آکاردئونی استاندارد ۵۰ در ۵۰ است.
 • قسمت ریلی آن روان و باکیفیت است.
 • کمربند ایمنی دارد.
 • در ساخت آن از جوش SMAW استفاده شده است.
 • قفل مرغوب، محکم و ایمن دارد.

کاربرد حفاظ آکاردئونی

همان طور که می دانیم بیشترین کاربرد درب های آکاردئونی برای افزایش امنیت در منازل مسکونی می باشد اما از کاربرد های دیگر این حفاظ به خانه های مسکونی محدود نمی باشد و برای استفاده درب های پارکینگ ، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، انباری‌ها، محیط‌های اداری و کارگاهی نیز می باشد .

از کاربرد های دیگر که بسیار مهم و موثر درب های آکاردئونی است ، این است که امنیت پنجره ها به خصوص پنجره های سر تا سری و بزرگ و نیز بالکن های طبقه اول بیشتر می شود که دسترسی به داخل از طریق آن ها امکان پذیر نمی باشد .

انواع درب آکاردئونی

اگر چه بیشترین نوع درب های آکاردئونی از نوع آهنی آن می باشد اما فقط به نوع آهنی آن محدود نمی شود بلکه انواع مختلف دیگری را هم دارد که شامل موارد زیر می شود .

 • درب های  آکاردئونی آهنی
 • درب های آکاردئونی ام دی اف
 • درب های آکاردئونی پی وی سی

درب آکاردئونی آهنی : همان طور که از اسم این نوع معلوم است درب های آکاردئونی از مقاومت بالایی برخوردار است و بیشتر برای فضاهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد اما این در ها در مقابل عوامل محیطی و هر نوع خراشیدگی و نیز رطوبت با توجه به رنگی که دارند مقاوم لازم را از خودشان نشان می دهند .

این درب های آکاردئونی پس از ساخته شدن با استفاده رنگ های کوره ای رنگ آمیزی می شوند تا در اثر رطوبت و یا عوامل محیطی دچار زنگ زدگی نشوند . پس این درب ها را می توان در محیط های خارجی استفاده کرد . استحکام و مقاومت این مدل حفاظ آکاردئونی در مقایسه با انواع دیگر بیشتر است و البته طرفداران بیشتری نیز دارد. این درب های آکاردئونی از نوع آهن به دلیل استحکام بالا و مرغوبیتی که دارد بیشتر مورد استفاده افراد قرار می گیرد و طرفداران بیشتری را به خود دارد .

درب آکاردئونی ام دی اف: یکی از مهم ترین دلایلی که می گوییم درب های آکاردئونی از مزیت بالایی برخوردار است ارزان قیمت بودن آن است ولی از بزرگ ترین معایب این نوع هم می توان به عمر بسیار پایین آن اشاره کرد . فروش درب اکاردئونی از نوع ام دی اف از وزن بالایی برخوردار است و با گذشت زمان خود را می اندازد و ترک می خورد و در نتیجه نمی توان از آن ها دوباره استفاده کرد و کارایی آن برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست .

درب آکاردئونی پی وی سی: پی وی سی نسبت به متریال آهن وزن پایین تری دارد و ظاهر آن زیبا تر از نوع های دیگر درب های آکاردئونی است . یکی از ویژگی های بسیار خوب و کاربردی این مدل از حفاظ شست و شو راحت آن بوده که طول  عمر آن از درب های آکاردئونی از جنس ام دی اف بیشتر است .

انواع درب آکاردئونی

علاوه بر انواع مختلف گفته شده حفاظ آکاردئونی مدل های متنوع دیگری از درب های آکاردئونی وجود دارد مانند حفاظ آکاردئونی سه گل ساده و دوخم، حفاظ آکاردئونی سه گل و چهار خم، حفاظ آکاردئونی نقش دار، حفاظ آکاردئونی طرح پیچ (فر)، حفاظ آکاردئونی دوجداره و پنج گل، حفاظ آکاردئونی ایتالیایی، حفاظ آکاردئونی چهار گل، حفاظ اکاردئونی سلطنتی که در بازار ها وجود دارد و شما می توانید آن ها را می توانید به راحتی سفارش دهید .

نکات مهم در خرید حفاظ آکاردئونی

اگر شما از آن دسته افراد هستید که امنیت آپارتمانتان برایتان مهم است و می خواهید امنیت آن را بیشتر کنید و به فکر خرید در آکاردئونی هستید و می خواهید از قیمت درب آکاردئونی سر در بیاورید بهتر است نکات زیر را درباره قیمت درب آکاردئونی بدانید :

بهتر است حفاظ آکاردئونی انتخابی شما دارای قفل محکم و ایمن باشد تا بتوانید امنیت بیشتری را برای خانه های خود فراهم کنید .

حافظ آکاردئونی شما باید کمتر از سه گل نباشد به این دلیل که درب های آکاردئونی سه گل بسیار استاندارد هستند و امنیت  ساختمان را دو چندان می کند و هم از ورود سارقین جلوگیری می کنند و هم به راحتی باز و بسته می شوند و سنگین نیستند.

برای اطلاع از قیمت درب آکاردئونی می توانید به سایت آهن زینالی مراجعه کنید .

مزایای نصب حفاظ آکاردئونی

مراحل نصب درب اکاردئونی نسبت به برخی از انواع حفاظ های امنیتی موجود ساده تر و بسیار کم هزینه تر است . برای نصب درب ها فقط به یک جوشکاری ساده نیاز داریم ، به همین دلیل است که بسیاری از افراد در آکاردئونی را به حفاظ های دیگر ترجیح می دهند . در ادامه شما را با دیگر مزایای نصب حفاظ آکاردئونی آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

 • با توجه به این نکته که حفاظ های آکاردئونی به صورت ریلی باز و بسته می شود و همچنین وزنی کمی را دارند ، کاربرد ساده تری را دارند که این موضوع یکی از مهم ترین مزیت ها به شمار می آید .
 • اشغال حداقل فضا از دیگر مزایای حفاظ‌ آکاردئونی است.
 • استحکام بالا و در نتیجه تأمین امنیت ازجمله ویژگی‌های درهای آکاردئونی است.
 • با توجه به تنوع ظاهری بسیار این درب ها زیبایی فضای بیرونی را دو چندان می کند که حتی اگر از رنگ آن خسته شده اید می توانید با اعمال تغییر رنگ آن را عوض کنید و تنوع را ایجاد کنید .
 • مزیت مهم دیگر درهای آکاردئونی این است که این درها بر روی درب ورودی خانه نصب می ‌شوند و بنابراین سارقین لازم است از دو مرحله عبور کنند . این فرآیند زمان‌ بر است و بنابراین افراد بیگانه فرصت کافی برای ورود نخواهند داشت.
 • درب‌های آکاردئونی در برابر شرایط جوی فرسوده نمی ‌شوند و مقاومت بالایی دارند . بنابراین ، استحکام و ماندگاری زیادی دارند .
 • قفل ‌های مخفی (قفل توکار در آکاردئونی) باعث بالا رفتن امنیت این در ها می ‌شود.

معایب درب آکاردئونی

این درب علاوه بر این که مزایایی را به همراه دارد معایبی را هم دارد . از معایب این نوع در ظاهر پیچیده آن است . این مورد در خانه های آپارتمانی ممکن است بسیار مشکل زا باشد چرا که همسایه های شما ممکن است با تغییر شکل به خوبی و سادگی کنار نیایند . از دیگر معایب این حفاظ ها این است که این در ها سیستم خودکار برای جلوگیری از ورود افراد بیگانه را ندارد .

معایب درب آکاردئونیازجمله معایب درب اکاردئونی قسمت لولای است ؛ سارقین با قرار دادن دیلم در لولاها معمولا آن‌ها را از هم در می ‌آورند . البته این مشکل با استفاده از لولاهای سه ‌پارچه رفع می ‌شود .

کلام آخر 

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با درب آکاردئونی و مزایا و معایب آن آشنا کنیم . ما به شما این نکته را بسیار تاکید می کنیم که نصب  در آکاردئونی مخصوصا وقتی در آپارتمان زندگی می کنید و همسایگان خود را نمی شناسید و یا زمان زیادی را در بیرون از منزل هستید و شرایط برای افراد به خانه بسیار مناسب است بهتر است از این حفاظ ها استفاده کنید تا امنیت خانه خود را دو برابر کنید .

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *