درب آکاردئونی

امروزه با توسعه فناوری و پیشرفت در همه جهات برای تامین امنیت نیاز به برخی تجهیزات لازم است که یکی از آن ها درب آکاردئونی است. این نوع درب ها یک محافظ عالی برای انواع درب ها مانند ساختمان ها، مغازه ها و …. می باشد. نام دیگر این درب گارد آهنی است که در بازار تولید و به نام خرید درب آکاردئونی عرضه می گردد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره درب آکاردئونی آشنا شوید.

درب آکاردئونی چیست؟

این نوع از حفاظ که به استفاده از تسمه ساده و نقش دار به صورت تاشو و ریلی و با قابلیت جمع شدن و باز شدن تولید می شود. در تولید درب های آکاردئونی از دو روش داخلی و خارجی استفاده می شود. برای تامین ایمنی و دوام این درب از نوع دو ضرب در و سه ضرب در استفاده می شود.

درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی آهنی

این نوع از درب های آکاردئونی یک سپر و فنس حفاظ آهنی است که به شکل شبکه های هندسی لوزی طراحی شده است و در هنگام جمع شدن بر روی هم جمع می شود و بیشتر مردم با آن آشنایی دارند و به همین خاطر فضای کمی را اشغال می کند. با توجه به اینکه درب هایی برای حفاظت از امنیت ساختمان ها وجود دارد ولی درب های آکاردئونی آهنی بین خریداران محبوبیت زیادی دارد و همین علت باعث می شود که به آسانی قابل نصب و اجرا باشد و همچنین از قیمت و هزینه مناسب و مقرون به صرفه تری دارد. این نوع درب در انواع و طرح های متفاوتی وجود دارد و محبوب ترین رنگ ها مشکی چرمی ، مشکی مسی ، قهوه سوخته و رنگ های روشن تر شامل رنگ سفید و سفید نقره ای که به سفید صدفی می خورد و از نوع الکترواستاتیک پودری است و این رنگ بهترین نوع رنگ در زمینه رنگ این نوع درب است و از کیفیت بالایی برخوردار است.

درب آکاردئونی پیچی

این نوع از درب های آکاردئونی در قسمت تسمه های قدی درب یک پیچ که توسط کوره آتش قالب گیری شده است و حالت شکلاتی می گیرد. حفاظ آکاردئونی پیچی از نظر محکم بودن و استقامت با طرح سه ردیف لوزی و چهار خم برابری می کند و حتی از نظر زیبایی و طرح ظاهری آن زیبا و متناسب بوده است و از نظر استحکام دارای مقاومت و دوام بالایی می باشد.

درب آکاردئونی سه گل ساده

با توجه به آمار های بالای سرقت در منزل ها بودن حفاظ درب آکاردئونی سه گل ساده یکی از بهترین گزینه ها برای خریدار و مجتمعی است که امکان سرقت در ان زیاد است که بتواند سلامت جانی و مالی خود و خانواده ی خود را از هر گونه مزاحم و سارق دور کند. از آن جایی که ورود هر فرد غریبه و نا آشنا به داخل ساختمان هایی با واحد های زیاد معمولا این نوع از درب های آکاردئونی در ساختمان ها با چند طبقه و چند واحد استفاده می شود و در جهت حفظ امنیت در صورت نبودن افراد داخل ساختمان نصب و اجرا می شود.

درب آکاردئونی سه گل لوزی چهار خم

این نوع درب های آکاردئونی سه ردیف لوزی چهار خم رایج تریم درب های آکاردئونی می باشد اما این این نوع در این طرح یک ضعف عمده دارد و آن استحکام تسمه های عمومی بوده است. این تسمه های عمودی از هم دیگر فاصله 5 سانتی متری داشته است که فاصله مناسب برای انداختن دیلم است و با پیچش دیلم و کج شدن تسمه های عمودی امکان خارج کردن آن ها از ریل وجود دارد. در این طرح این نقص یا ضعف ارتقا یافته و بصورت احتمالی بر طرف می شود و در نقطه های خم تسمه های عمودی آنها را به یکدیگر جوش می دهند که بر استحکام آن تاثیر می گذارد و همچنین زیبایی دو برابری به طرح جدید می دهد.

نکاتی برای حفاظ خرید درب آکاردئونی

 • کمتر از سه گل (سه لوزی) نباشد. درب پنج لوزی بهترین نوع استاندارد کار است ، که هم باعث حفظ امنیت و جلوگیری از ورود سارقین می شود و هم وزن آن مانع باز و بسته شدن آسان درب نمی شود.
 • قفل محکم و ایمن داشته باشد.
 • قسمت ریلی آن روان باشد.
 • پرچ های محکم و مرغوب داشته باشد.
 • پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد.
 • قابلیت بازشدن آن با سروصدا همراه نباشد.

نکاتی برای حفاظ خرید درب آکاردئونی

حفاظ های آکاردئونی فلزی به راحتی جا به جا و باز و بسته می شوند و دلیل این جا به جا شدن نیز شبکه ای بودن آن است. این جنس ها در ابعاد برابر با درب های فلزی وزن کمتری دارند و می توان آن ها را جایگزین درب های ریموت دار در پارکینگ کرد که علاوه بر وزن زیاد آن و سنگین بودن فضای زیادی را اشغال می کند. حتی می توان ریموت را روی این حفاظ ها وصل کرد و مسئله باز و بسته شدن دستی را به این صورت حل کرد. استفاده از درب های آکاردئونی آهنی باعث برقراری امنیت در تمام ساختمان ها می باشد. این مدل از دب های آکاردئونی با قیمت مناسب و مقرون به صرفه در بازار عرضه می شود که به همین دلیل تمام افراد ساختمان تصمیم می گیرند برای جلوگیری از ورود سارقان به خانه های آن ها این محصول را نصب و اجرا کنند. درب های آکاردئونی آهنی به راحتی و آسانی بر روی هر مدل دربی نصب می شود. حفاظ های آکاردئونی از یک چهار چوب از جنس آهن که به شکل پروفیل در آمده تشکیل شده است .

درون آن پروفیل های عمودی ، افقی و مورب پر شده است. یک ریل فلزی در بالای در نصب می شود و بخش چرخ دار که وزن حفاظ درب را تحمل می کند در ان قرار گرفته و وجود دارد. بخش پایینی در هم ریلی به عنوان بخش راهنمای حرکت نصب می شود که میله راهنمای متصل به در داخل آن قرار گرفته است. بر روی حفاظ آکاردئونی می توان قفل های توکا و رو کار قرار داد که به همین صورت مقدار زیادی امنیت حفاظ ضد سرقت را بالا می برد. در نتیجه حفاظ آکاردئونی می تواند یک محافظ خوب برای بخش های ورودی باشد که از زیبایی و کار آمدی بالا بهره مند بوده و فضای کمی را اشغال می کند. در هنگام خرید درب آکاردئونی به قسمت ریلی آن توجه کنید. این قسمت باید روان باشد و به راحتی باز و بسته شود و شما را اذیت نکند. درب آکاردئونی شما باید پرچ و اتصال دائم محکم داشته باشد. مجکم بودن پرچ باعث می شود از سنگینی و افتادگی درب آکاردئونی جلوگیری کند و عمر درب را بالا می برد. برای خرید درب آکاردئونی مورد نظر شما  از پروفیل های مرغوب تولید و عرضه شده باشند.

استاندارد های خرید درب آکاردئونی

 • به طور معمول درب آکاردئونی باید دارای مقاطع کناری به ابعاد ۵۰*۳۰ باشد.
 • از پرچ‌ های مناسب و مرغوب در اتصالات آن استفاده شود
 • دستگیره‌های فلزی کونیک شده داشته باشد.
 • کمربند ایمنی داشته باشد
 • در ساخت آن از جوش SMAW استفاده شده باشد.
 • تسمه به کار رفته در آن ۲۰*۵ باشد
 • ابعاد مقطع ریلی درب آکاردئونی استاندارد بایستی ۵۰*۵۰ باشد.

درب های آکاردئونی ام دی اف

می توان گفت که مهم ترین مزیتی که درب های آکاردئونی ام دی اف دارند قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن ان است و یکی از بزرگترین معایب آن عمر بسیار پایین این محصول می باشد. درب آکاردئونی ام دی اف به دلیل وزن بالا به مرور زمان خودش را می اندازد و ترک می خورد و در نتیجه نمی توان از آن برای مدت زمان چندین سال استفاده کرد و کارایی لازم را برای مدت طولانی ندارد. پایین بودن و هزینه آن این نوع حفاظ شاید شما را وسوسه به خرید ان کند ولی کارایی لازم را برای اینکه از این محصول چند سال استفاده کنید را ندارد و به زودی خراب می شود.

درب های آکاردئونی ام دی اف

درب آکاردئونی پی وی سی

این نوع درب آکاردئونی از جنس پی وی سی نسبت به ساختار آهن وزن پایین تری دارد و از نظر ظاهری بسیار زیبا تر و مدرن تر است. یکی از ویژگی های بسیار خوب این مدل و حفاظ شستشو راحت و آسان ان است که علاوه بر این مزیت طول عمر بالاتری نسبت به حفاظ ام دی اف دارد و این ویژگی ها باعث می شود این حفاظ از نظر کار آمدی مناسب افراد باشد.

نصب درب های آکاردئونی

برای نصب کردن این درب ها اولین اقدامی که باید انجام داد، اندازه گیری چارچوب اصلی درب شما است. این کار را می توانید به راحتی خودتان انجام دهید و یا می توانید از افرادی که در کار خرید و فروش این درب ها هستند کمک بگیرید و مراحل نصب آن را انجام دهید. بعد از اندازه گیری و آماده کردن پروفیل حفاظ آکاردئونی طبق اندازه گیری انجام شده نوبت به جوش دادن درب است که در محل نصب درب به دست جوشکار انجام می شود. بعد از مراحل جوشکاری نوبت به سوار کردن آن بر روی ریل چرخ دار که در بالای درب اصلی قرار دارد است، پس به راحتی می توانید از حفاظ امنیتی استفاده کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که درب های آکاردئونی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه تولید و عرضه می شود و بیشتر برای محوطه های باز استفاده می شود و نیاز به سیستم سخت افزاری قفل و لولای پیشرفته و ضریب امنیت بالا است.

درب آکاردئونی پی وی سی

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید و امیدواریم بیشتر با درب آکاردئونی آشنا شده باشید و از این مطالب بهره مند شده باشید.