خرید درب آکاردئونی

همانطور که می دانید انسان ها در زندگی و روابط خود نیاز به امنیت دارند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در محل سکونتتان یا شهرتان سارقینی باشد که به خانه و اموال شما دست برد می زنند و این موضوع باعث ترس همه ی انسان های آن محل یا شهر می شود.به همین دلیل امروز می خواهیم شما را با یک محصولی که در باره امنیت خیال همه ی انسان ها را آسوده می کند صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا با خرید درب آکاردئونی آشنا شوید.

درب آکاردئونی چیست؟

به دربی که به صورت تاشو و ریلی جمع و باز می شود درب آکاردئونی می گویند. این درب از ساختار متفاوت و مختلفی در دو نوع داخلی و خارجی ساخته می شود. این تفاوت بستگی به نیاز خریدار دارد. درب های آکاردئونی به عنوان حفاظی است که امنیت ساختمان و درب های ورودی آپارتمان ها، شرکت ها و یا مغازه ها را تامین می کند و شما را آسوده خاطر می کند که بدون دغدغه به مهمانی و مسافرت بروید.

انواع درب های آکاردئونی

درب آکاردئونی آهنی: درب های آهنی مناسب ترین و درب های آکاردئونی برای در های ساختمان شما می باشد و معمولا این نوع در بیشتر خانه ها به چشم می خورد. مزیت مهم و قابل توجهی که این محصول دارد متحرک بودن آن است و روی خود در اصلی جمع می شود. در خانه هایی که زیر بنای ان محدود است این موضوع باعث می شود که هم امنیت آن ساختمان تامین باشد و هم فضای زیادی را اشغال نکند. علاوه بر جمع شدن این درها در زمانی که به آن نیازی نداریم در رفت و آمد مشکلی پیش نمی یاید و به موجوداتی بدون مزاحمت تبدیل می کند. نکته ای که خیلی مهم است استحکام و نفوذ پذیری این درها در مقابل نوع ساده ی آن است.

درب آکاردئونی پیچی: این نوع از درب های آکاردئونی در قسمت تسمه های قدی درب یک پیچ که توسط کوره آتش قالب گیری شده است و حالت شکلاتی می گیرد. حفاظ آکاردئونی پیچی از نظر محکم بودن و استقامت با طرح سه ردیف لوزی و چهار خم برابری می کند و حتی از نظر زیبایی و طرح ظاهری آن زیبا و متناسب بوده است و از نظر استحکام دارای مقاومت و دوام بالایی می باشد.

درب آکاردئونی سه گل ساده: با توجه به آمار های بالای سرقت در منزل ها بودن حفاظ درب آکاردئونی سه گل ساده یکی از بهترین گزینه ها برای خریدار و مجتمعی است که امکان سرقت در ان زیاد است که بتواند سلامت جانی و مالی خود و خانواده ی خود را از هر گونه مزاحم و سارق دور کند. از آن جایی که ورود هر فرد غریبه و نا آشنا به داخل ساختمان هایی با واحد های زیاد معمولا این نوع از درب های آکاردئونی در ساختمان ها با چند طبقه و چند واحد استفاده می شود و در جهت حفظ امنیت در صورت نبودن افراد داخل ساختمان نصب و اجرا می شود.

درب آکاردئونی سه گل لوزی چهار خم: این نوع درب های آکاردئونی سه ردیف لوزی چهار خم رایج تریم درب های آکاردئونی می باشد اما این این نوع در این طرح یک ضعف عمده دارد و آن استحکام تسمه های عمومی بوده است. این تسمه های عمودی از هم دیگر فاصله 5 سانتی متری داشته است که فاصله مناسب برای انداختن دیلم است و با پیچش دیلم و کج شدن تسمه های عمودی امکان خارج کردن آن ها از ریل وجود دارد. در این طرح این نقص یا ضعف ارتقا یافته و بصورت احتمالی بر طرف می شود و در نقطه های خم تسمه های عمودی آنها را به یکدیگر جوش می دهند که بر استحکام آن تاثیر می گذارد و همچنین زیبایی دو برابری به طرح جدید می دهد.

درب آکاردئونی سلطنتی: این حفاظ درب آکاردئونی یکی از زیبا ترین و امنیتی ترین انواع مدل های آکاردئونی است که به علاوه زیبایی و مدرن از استحکام و دوام بالایی برخوردار است. تسمه های نقش دار آن بهتر است در مدل های دوبل سه لایه استفاده شود این موضوع به این خاطر است که تسمه ها از استحکام بالایی برخوردار هستند که برای مدل های دوبل می توان علاوه بر زیبایی از ویژگی استحکام و دوام بالا نیز بهره برد. درب آکاردئونی سلطنتی را می توانید در بازار سفارش دهید. تمامی میخ پرچ ها به کار رفته در این درب مخفی می باشد یعنی به تسمه روی پرچ ها قرار گرفته است و دسترسی به میخ پرچ در درب آکاردئونی سلطنتی غیر ممکن است.

درب آکاردئونی پرچ مخفی: جدید ترین مدل تولیدی درب های آکاردئونی درب های پرچ مخفی دوبل با لایه پرچ اضافه برای امنیت و استحکام تمام پرچ ها پشت تسمه های قدی قرار می گیرد و در مونتاژ این محصول از پرچ ها 30 در 60 که از جنس فولاد بوده و در پشت تسمه های قدی قرار می گیرد . این نوع هم مانند درب های دیگر ایمن بوده و دارای تسمه مقاوم است. این موضوع به این معنا است که هیچ فضای خالی درون درب وجود ندارد و پرچ های آن بصورت مخفی بر روی تسمه ها وصل شده است و می توان گفت این نوع درب کابوس سارقان و دزدان است.

درب آکاردئونی ایتالیایی: این مدل از درب های آکاردئونی که از مدل کشویی نمونه خارجی است از مزایا و امنیت بالایی برخوردار است. یکی از مزایایی که می توان به آن اشاره کرد پوشش بیشتر و ضریب امنیت بالا و بیشتر نسبت به سایر درب های آکاردئونی دارد. خرید درب آکاردئونی با طرح ایتالیایی از لحاظ ایمنی با درب چهار گل برابری می کند ولی از نظر کیفیت و استحکام و علاوه بر آن زیبایی یکی از بهترین درب های آکاردئونی است. به طور کلی درب های کشویی از تسمه پنجاه سانتی متری تولید می شود که کیفیت بالا و قابل قبولی دارد اما درب های ایتالیایی به صورت دو گل با طول تسمه یک متری ساخته می شود. این مزیت درب ایتالیایی باعث شده تا بسیار روان تر نسبت به درب های سه گل جمع و باز شوند به این دلیل که تعداد پرچ های آن نسبت به طرح سه گل کمتر است و اما از نظر ایمنی خرید درب آکاردئونی ایتالیایی با درب چهار گل یا چهار ردیف لوزی برابری می کند و این خود باعث برتری طرح ایتالیایی نسبت به طرح های دیگر در زمین درب های کشویی یا آکاردئونی می باشد.

درب های آکاردئونی ام دی اف: می توان گفت که مهم ترین مزیتی که درب های آکاردئونی ام دی اف دارند قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن ان است و یکی از بزرگترین معایب آن عمر بسیار پایین این محصول می باشد. درب ام دی اف به دلیل وزن بالا به مرور زمان خودش را می اندازد و ترک می خورد و در نتیجه نمی توان از آن برای مدت زمان چندین سال استفاده کرد و کارایی لازم را برای مدت طولانی ندارد. پایین بودن و هزینه آن این نوع حفاظ شاید شما را وسوسه به خرید ان کند ولی کارایی لازم را برای اینکه از این محصول چند سال استفاده کنید را ندارد و به زودی خراب می شود.

درب آکاردئونی پی وی سی: این نوع درب  ها از جنس پی وی سی نسبت به ساختار آهن وزن پایین تری دارد و از نظر ظاهری بسیار زیبا تر و مدرن تر است. یکی از ویژگی های بسیار خوب این مدل و حفاظ شستشو راحت و آسان ان است که علاوه بر این مزیت طول عمر بالاتری نسبت به حفاظ ام دی اف دارد و این ویژگی ها باعث می شود این حفاظ از نظر کار آمدی مناسب افراد باشد.

نصب درب های آکاردئونی: برای نصب کردن این درب ها اولین اقدامی که باید انجام داد، اندازه گیری چارچوب اصلی درب شما است. این کار را می توانید به راحتی خودتان انجام دهید و یا می توانید از افرادی که در کار خرید و فروش این درب ها هستند کمک بگیرید و مراحل نصب آن را انجام دهید. بعد از اندازه گیری و آماده کردن پروفیل حفاظ آکاردئونی طبق اندازه گیری انجام شده نوبت به جوش دادن درب است که در محل نصب درب به دست جوشکار انجام می شود. بعد از مراحل جوشکاری نوبت به سوار کردن آن بر روی ریل چرخ دار که در بالای درب اصلی قرار دارد است، پس به راحتی می توانید از حفاظ امنیتی استفاده کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که درب های آکاردئونی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه تولید و عرضه می شود و بیشتر برای محوطه های باز استفاده می شود و نیاز به سیستم سخت افزاری قفل و لولای پیشرفته و ضریب امنیت بالا است.

ویژگی ،مزیت های نصب و خرید درب آکاردئونی

امروزه علاوه بر کارایی اصلی و محافظتی درب های آکاردئونی می توان بخشی از دکوراسیون ساختمان هم ان را حساب کرد. حفاظ آکاردئونی با متریال و ساختار زیبا و مدرن که دارد هماهنگی کاملی با دیگر وسیله های دکوراسیون ایجاد می کند. شکل ظاهری این حفاظ به صورتی طراحی شده که در نمای ورودی بسیار زیبا دیده شود. به همین خاطر امکان نصب حفاظ آکاردئونی در هر ساختمانی میسر و آسان است. حفاظ آکاردئونی از انواع درب های ضد سرقت است که در قسمت بیرونی درب ورودی نصب می شود و در واقع این حفاظ در راه پله است ولی اصلا مسیر راه پله را اشغال نمی کند و این حفاظ زیبا روی قاب چهار چوب ورودی آپارتمان نصب می شود. حتی در ساختمان هایی که محدودیت زیر بنا دارند و راه پله آن ها کوچک است هم امکان نصب حفاظ آکاردئونی وجود دارد. این حفاظ از سازه های کم حجم است که برای حفاظت در ساختمان نصب می شود و در صورت نیاز نداشتن می توان کل حفاظ درب را با قابلیت تاشو روی یکی از لنگه های حفاظ جمع کرد. بیشترین انتظاری که خریداران از حفاظ آکاردئونی دارند این است که امنیت ساختمان را افزایش و تامین کند. در واقع بخش ایمنی و قفل های حفاظ ضد سرقت اهمیت بالاتری نسبت به شکل ظاهری آن دارد. حفاظ آکاردئونی دارای دو نوع قفل است که یک قفل ایمن قوی روکار و یک قفل مخفی توکار بر روی همه ی حفاظ های آکاردئونی پشت درب نصب می شود وجود دارد. اما این نکته هم مهم است که با توجه به درخواست مشتری می توان تعداد قفل های آن را بیشتر کرد تا با خیال آسوده امنیت را به ساختمان بدهیم.

انواع حفاظ آکاردئونی آهنی و فلزی برای ایمنی بیشتر امکان نصب بر روی ورودی های ساختمان های مسکونی ، تجاری ، کارگاه ها، انبار ها ، مغازه ها و…. وجود دارد. یک ریل فلزی در بالای حفاظ نصب می شود که وزن حفاظ و بخش چرخ دار را تحمل می کند. جنس درب های آکاردئونی از لحاظ درونی از پروفیل آهن است.فلز ضایعاتی و دست دوم در ساخت حفاظ آکاردئونی به کار نمی رود و تنها پروفیل و تسمه مرغوب و با دوام برای ساخت درب های آکاردئونی استفاده می شود. ساختار اولیه مروب و قفل های استاندار و سفارشی به کار رفته در حفاظ کیفیت ان را بالا می برد. نکته ای که باید بدانید این است که به هیچ وجه تنها با باز شدن یکی از قفل های درب آکاردئونی حفاظ درب باز نمی شود و حتما باید تک تک قفل ها باز شود. به همین صورت زمان بیشتری برای باز شدن قفل ها نیاز است و همین کار باعث می شود که سارقین و دزدان به سمت درهای آکاردئونی نیایند و درد هیچوقت جای سخت را انتخاب نمی کند چون تایم کمی برای سرقت دارد.

نکات مهم در خرید درب آکاردئونی

 • دربی را انتخاب کنید که دارای دو قفل توکار (سوئیچی) و قفل روکار باشد.
 • خرید درب آکاردئونی سه گل یکی از بهترین انتخاب‌ ها است.
 • دربی که کم تر از سه گل باشد امنیت کم تری دارد و ورود سارقین به‌ راحتی صورت می‌ گیرد.
 • توجه داشته باشید قسمت ریلی درب روان باشد.
 • دقت کنید درب تان پرچ‌ های محکم و مرغوبی داشته باشد.
 • نباید درب از پروفیل‌ های آهن‌ های ضایعاتی درست‌ شده باشد.
 • درب باید بدون سروصدا باز شود.
 • زمان سفارش تا نصب درهای استاندارد ساختمانی ۷ روز است ولی برای پروژه‌ های بزرگ‌ تر زمان تحویل توافقی هست.
 • از دستگاه وکیوم برای روکش چوب بر روی پی‌ وی‌ سی استفاده می‌ شود.
 • معمولا توصیه می شود که درب  شما دارای مقاطع کناری 50 در 30 باشد.
 • بهتر است که درب آکاردئونی تا از کمربند ایمنی نیز برخوردار باشد.
 • ابعاد مقطع ریلی درب به شکل استاندارد باید 50 در 50 باشد.

کلام آخر

متاسفانه امروز تعداد سارقین خانه ها رو به افزایش است و از همین جهت باید فکر و عملی برای امنیت ساختمان خود انجام دهیم.ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم بیشتر با خرید درب آکاردئونی انواع و مزایای نصب آن آشنا و بهره مند شده باشید.