خرید آهن آلات

امروزه ساخت و ساز ، مکان های تجاری بسیار رواج پیدا کرده است به همین دلیل همانطور که می دانیم امروزه تمامی ساخت و ساز ها با استفاده از آهن آلات ها شکل می گیرند تا در برابر هر حادثه ای مقاوم باشد و ویران نشود. اما ممکن است که ندانیم آهن آلات چیست و یا اینکه چگونه می توان بهترین نوع آهن آلات را شناساییی کرد؟ ما در ادامه این مقاله شما را با انواع آهن آلات و خرید آهن آلات و فروش آهن آلات آنها آشنا خواهیم کرد.

 

انواع آهن آلات را بشناسیم

آهن آلفا : آهن آلفا یکی از آلوتروپ های آهن است. این آلوتروپ از دمای منفی 273 درجه سانتیگراد تا ۹۱۰ درجه سانتیگراد پایدار است. این آلوتروپ دارای ساختمان بلوری مکعبی مرکزپر است.

آهن دلتا : آهن دلتا یکی از آلوتروپ های آهن است که از دمای ۱۴۰۱ درجه سانتیگراد تا ۱۵۳۹ درجه سانتیگراد نقطه ذوب آهن پایدار است. آهن دلتا دارای ساختمان بلوری مکعبی مرکزپر است. آهن دلتا دارای خاصیت پارامغناطیس بوده و ثابت شبکه آن بزرگ تر از آهن آلفا است.

آهن گاما : آن گاما یکی از آلوتروپ های آهن است که در محدوده دمایی ۹۱۲ تا ۱۳۹۴ درجه سانتیگراد پایدار بوده و ساختمان بلوری fcc مکعبی مرکزپر دارد.

آهن بتا : در دمای ۷۶۸ درجه سانتیگراد آهن آلفای فرومغناطیس به آهن آلفای پارامغناطیس تبدیل می شود. این تحول تحول آلوتروپیک نیست. گاهی این آهن آلفای پارامغناطیس آهن بتا خوانده می شود.

انواع آهن آلات را بشناسیم

فرایند تولید اهن آلات چگونه است ؟

تمامی اجسام و لوازم های هایی که مورد استفاده ما قرار می گیرند طی فرایند های مخصوصی ساخته شده اند که آهن آلات های ساختمان ها هم جزئی از این اجسام و لوازم ها هستند که هر کدام از آهن آلات ها به طور جداگانه ای طی فرایندی ساخته می شوند که هر یک از آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

فرایند تولید فولاد آهن خام: این فرایند به دو روش تولید می شود به صورتی که در روش اول روش کوره بلند یا کوره انفجاری است و روش دوم روش کوره های قوس الکتریکی است که روش اول با پردازش سنگ آهن آغاز می شود و در این پرسه سنگ آهن توسط غلتک های مغناطیسی جدا می شود سپس سنگ آهن با درصدی از زغال سنگ که به داخل کوره انفجاری ریخته می شود و بعد به آن حرارت داده می شود تا ذوب شود درجه حرارت کوره انفجاری به سه هزار درجه فار نهایت می رسد و سپس بعد از جدا سازی ناخالصی ها مثل فسفر و گوگرد بعد از ذوب شدن به محصول نهایی که  فولاد خام نامیده می شود تبدیل می شوند.

روش دوم  ذوب قوس الکتریکی : کوره قوس الکتریکی مخزنی است به شکل یک تخم مرغ که در این فرآیند جریان برق بسیار قوی از 10 کیلو ولت تا 42 مگاوات از طریق کویل هایی به وسیله درب کوره به داخل کوره به صورتی که یک قوس الکتریکی در کوره ایجاد شود و این باعث نفوذ در فلز شود و این قوس باعث حرارت زیادی معادل سه هزار تا پنج هزار فارنهایت می شود که می تواند فلز را ذوب کند ، ظرفیت هر کوره 20 تا 65 تن می تواند باشد مزیت کوره قوس الکتریکی نسبت به کوره انفجاری این است که کوره قوس الکتریکی را به دلیل تقاضای بازار می توان خاموش کرد ولی در کوره انفجاری نمی شود .

فرآیند تولید آهن آلات ساختمانی : پس از تولید اسلب ها ، شمش ها و بیلت ها این محصولات به کارخانجات نورد گرم جهت تولید انواع تیرآهن ، ریل ، ورق ، میلگرد ، نبشی ، سپری و ناودانی ها انتقال داده می شود که بیشترین مصرف تختال جهت تولید تیرآهن و ورق ها می باشد و میلگرد ها و مقاطع دیگر از شمش و بیلت استفاده می کنند در این پرسه شمش به داخل کوره جهت گرم شدن فرستاده می شوند سپس بعد ازحرارتی معادل 1200 درجه فارنهایت به فینگر های نورد انتقال داده می شود تا بنا به تقاضای بازار محصول مورد نظر را نورد کنند.

 

قبل از خرید آهن آلات چه نکاتی را بدانیم؟

تحقیق در مورد محصول:

قدم اول پیش از خرید هر گونه محصول تحقیق دقیق در مورد محصول است باید دقیقا بدانید که چه محصولی را با چه مشخصاتی می خواهید و برای چه کاربردی به این محصول نیاز دارید. محصولات مرتبط به آهن آلات توسط کارخانه های بی شماری در ضخامت ها و اندازه های گوناگون تولید می شود . پیش از اقدام برای خریداری محصول به دقت در مورد محصول مورد نظر خود تحقیق کنید و نیاز خود را قبل از هرگونه اقدام مشخص کنید.

مشاوره قبل از هر گونه اقدام:

پس از آنکه محصول و نیاز خود را مشخص کردید از کارشناسان و اهل بازار آهن آلات مشاوره بگیرید تمام ابهام های موجود در ذهن خود را توسط یک مشاور یا کارشناس حرفه ای رفع کنید. یکی از مراکزی که می توانید به راحتی سوال های خود را در میان بگذارید آهن آلات زینالی است که اطلاعات کافی را راجب پروفیل ، نبشی ، میلگرد و… در اختیار شما قرار می دهد.

ظرفیت بار مورد نظر خود را بدانید:

نیاز شما به آهن آلات مشخصا دارای ظرفیت مشخصی است پیش از خرید آهن آلات میزان تناژ و شاخه و یا مقدار کیلو مورد نظر خود را باید بدانید و پس از آنکه ظرفیت بار مشخص شد اقدام به خرید کنید.

پیش از خرید محصول قیمت کارخانه های مختلف را از مراکز و بنگاه های معتبر استعلام بگیرید :

پیش از آنکه اقدام به خرید کنید از بنگاه ها و مراکز معتبر بازرگانی قیمت محصولات مختلف چه در انبار و چه در کارخانه را قیمت بگیرید به هرحال خواه ناخواه ، افراد و شرکت های مختلفی وجود دارند که از بی اطلاعی خریداران به نفع خود استفاده نموده و قیمت بالاتری را ارائه می دهند. اگر از قیمت دقیق محصولات مطلع نباشید ، به ناچار در دام برخی از سود جویان افتاده و هزینه زیادی را متقبل خواهید شد.

تضمین مناسب ترین قیمت:

در حال حاضر ، در میان مراکز بازرگانی و یا بنگاه های فعال در امر خرید و فروش آهن آلات ، گروه بازرگانی مرکز آهن ، مناسب ترین قیمت را تضمین می نماید ، بدین معنی که این گروه به منظور رضایت مشتریان و حفظ اصول مشتری مداری ، مناسب ترین قیمت را در میان این گونه مراکز ارائه می نماید ، کافی است یک بار از مرکز آهن خرید کنید تا متوجه تاثیر قیمت مناسب در ظرفیت های بالا و قیمت نهایی شوید.

آمار قیمت لحظه ای آهن آلات بصورت آنلاین:

در صورتی که علامند به مشاهده و اطلاع از قیمت های بازار آهن هستید ، توصیه ما به شما وبسایت مرکز آهن است. این مرکز بروز ترین سرویس قیمت لحظه ای آهن آلات را در میان سرویس های موجود ارائه می دهد. ارائه قیمت میلگرد ، قیمت تیر آهن ، قیمت نبشی و ناودانی ، قیمت قوطی و پروفیل در ضخامت های گوناگون از جمله بروزترین سرویس های مرکز آهن است .

از مراکز بازرگانی با مجوز معتبر خریداری نمایید:

تعداد فروشگاه های فروش آهن آلات خرد بسیار زیاد می باشد اما توصیه ما به شما خرید از مراکز بازرگانی با مجوز معتبر است در صورتی که در هر مرحله ای از خرید دچار مشکل شوید مراکز بازرگانی معتبر برای مرتفع نمودن مشکل شما حداکثر تلاش خود را بکار می بندند و با گارانتی و تضمین مراحل خرید بار مورد نظر شما را تضمین می کند اما بنگاه های خرده فروشی آهن آلات و مراکز بازرگانی غیر معتبر تضمینی برای محصول شما نداشته و ممکن است در خرید محصول از این مراکز دچار مشکل شوید پس قبل از هر گونه خرید و واریز مبلغ در خصوص مجوز مرکز مورد نظر تحقیق کرده و در صورت امکان استعلام بگیرید .

دریافت پیش فاکتور از کارشناسان فروش قبل از خرید:

قبل از واریز هرگونه مبلغ و انجام معامله به صورت قطعی به منظور شفافیت موضوع خرید از کارشناس فروش و مرکز مورد نظر پیش فاکتور دریافت کنید. در پیش فاکتور ریز مبالغ و هزینه های دقیق ذکر شده است . عدم دریافت پیش فاکتور معمولا سوء تفاهماتی را میان خریدار و فروشنده به وجود می آورد که می تواند دربردارنده مشکلات دیگری باشد .

ارسال تائید یه سفارش به کارشناس فروش قبل از خرید:

پیش از واریز مبلغ به حساب شرکت و یا بنگاه مورد نظر تائیدیه سفارش خود را از طریق نرم افزار تلگرام و یا فکس به دست کارشناس فروش برسانید. کارشناس فروش بر اساس تائیدیه سفارش شما اقدام به خرید می نماید.

ارسال آدرس دقیق تحویل بار به کارشناس فروش:

آدرس دقیق بار خود را برای کارشناس فروش ارسال کنید و از دریافت دقیق و بی نقص آن توسط کارشناس فروش اطمینان حاصل کنید.

پیش از روئیت بار مبلغ را بصورت کامل پرداخت نکنید: 

زمانی که می خواهید هزینه محصول را پرداخت کنید دقت داشته باشید که تا قبل از روئیت کامل محصول مورد نظر خود هزینه را به بنگاه مورد نظر پرداخت کنید بسیاری از مراکز غیر معتبر با دریافت کل هزینه بار پیش از ارسال به مشتری هرگونه حقی را از مشتری سلب می نمایند ، به طوری که ممکن است باری معیوب را برای مشتری ارسال کرده باشند در این صورت مشتری چاره ای جز دریافت یک بار معیوب را ندارد.

قبل از پرداخت کل هزینه از وزن بار مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید:

این نکته مهم را بدانید که لازم است قبل از دریافت محصول ارسال تائیدیه دریافت بار و پرداخت هزینه نهایی بار خود را مجددا با استفاده از یک باسکول مطمئن وزن کنید. به هر دلیلی ممکن است باسکول بنگاه طرف معامله شما وزن را به طور صحیح نمایش ندهد. از میزان بار مورد نظر خود پیش از خرید مطمئن شوید.

بار خود را پیش از ارسال تائیدیه به دقت بررسی کنید:

در مرحله دریافت بار از بازرگانی و یا بنگاه مورد نظر محصول خود را به دقت بررسی کنید نکاتی را لازم است در هنگام دریافت بار بدانید به رنگ محصول دقت کنید در صورتی که محصول مورد نظر شما دچار زنگ زدگی باشد ارزش قیمتی آن بسیار پایین تر از هزینه یک بار زنگ نزده و سالم است.

قبل از خرید آهن آلات چه نکاتی را بدانیم؟

کاربرد های آهن

کاربرد آهن در ساختمان سازی : 

از فلزات به نوعی در استفاده از کار هایی مانند ساختمان سازی استفاده می‌ کنند به همین دلیل یکی از فلز‌ هایی که در این صنعت از آن استفاده می ‌شود فلز آهن است که بسیار پر کاربرد است. کاربرد آهن در صنعت ساختمان سازی بسیار زیاد است. البته کاربرد آهن در صنعت ساختمان سازی به سال‌ های بسیار دور بر می ‌گردد به سال‌ هایی که هنوز برای جنگ آوری ‌ها از سلاح‌ های سردی مانند شمشیر استفاده می ‌شده است. البته سلاح سرد مانند شمشیر نیز جز صنایعی بود که با فلز آهن شکل گرفته است. کاربرد آهن در صنعت ساختمان سازی قدمت بسیاری دارد امروزه استفاده از فلز آهن برای صنعت ساختمان سازی بسیار مهم و ضروری است. استحکام و مقاومتی که در فلز آهن به وجود آمده است باعث شده است که در صنعت ساختمان سازی برای سازه‌ ها از آن استفاده شود. در ساختمان سازی اگر قرار باشد که ساختمان از توان و مقاومت خوبی در زیر بنا و خود بنا داشته باشد باید از فلز مستحکمی‌ برای این کار استفاده کرد. این فلز مستحکم و مقاوم فلزی به نام آهن است که از آن استفاده می ‌شود.

کاربرد آهن در صنعت : 

اگر بخواهیم کاربرد آهن در صنعت را بررسی کنیم باید گفت که پودر ها و پوسته ‌های آهن از اهمیت بیشتری نسبت به سایر پودر های فلزی یا آلیاژ ها برخوردار می ‌شوند. کاربرد آهن در صنعت به عنوان ابزار برش یا پوشش محافظ سطح با استفاده از طیف گسترده‌ ای از پودر آهن با خلوص بالا آن را به یکی از محبوب ‌ترین محصولات متالورژی تبدیل می ‌کند. یکی از معتبرترین تولید کنندگان پودر آهن پودر آهن الکترولیتی با خلوص بالا را برای پاسخگویی به نیاز های سختگیرانه برنامه ‌های صنعتی تولید می‌ کند و راه را برای محصولات با کیفیت بالا هموار می ‌کند.

کاربرد آهن خودرو سازی: 

آهن پرکاربرد ترین فلز در صنعت خودرو است. ورق‌ های گالوانیزه ، آلیاژ و کربن دست به دست هم داده‌اند تا این فلز به طرق مختلفی برای طراحی اتومبیل ‌های کاملا لوکس و مقاوم استفاده شود. قسمت ‌های مختلفی از وسایل نقلیه که ما از آن‌ ها استفاده می‌ کنیم مانند شاسی ، سقف ، ترمز ، چرخ ، موتور و اگزوز همه از فولاد ساخته شده ‌اند که البته برای انجام فرآیند ساخت ماشین بیش از یک نوع فولاد استفاده می ‌شود. شاید بزرگ ‌ترین مزیت استفاده از فولاد این باشد که در درجه بندی‌ های مختلف موجود است و همین امر سبکی را در بدنه خودرو ایجاد می ‌کند. در حالی که امروزه آهن به دلیل حساسیت در برابر زنگ زدگی برای ساخت بدنه‌ خودرو زیاد مورد استفاده قرار نمی‌ گیرد ، اغلب به دلیل سهولت ، در ساخت موتور خودرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر تحمل حرارت به خوبی عمل می ‌کند.