خرید میلگرد

در دنیای امروزی ساختمان سازی بسیار پیشرفت کرده است و حتی تا بالای ابرها هم رفته و آسمان خراش هایی را به وجود آورده است و روز به روز نیاز و خواسته های بشر بیشتر می شود. ساختمان ها برای استحکام و مقاومت نیاز به ابزار و مصالحی دارد که یکی از این ابزارهای ویژه میلگرد می باشد. نقش میلگرد در بتن برای استحکام و مقاومت بسیار اهمیت دارد. بتن بدون میلگرد کاربرد چندانی ندارد و در ساختمان سازی استفاده نمی شود به همین دلیل مقاطع فولادی برای افزایش بتن به روش های متعددی داخل آن جای گذاری می شوند. برای اینکه بیشتر با میلگرد آشنا شوید با ما همراه باشید.

میلگرد چیست؟

برای اینکه نقش میلگرد در ساختمان سازی را بشناسیم باید در ابتدا میلگرد را بشناسیم. میلگرد نوعی میله ی فولادی می باشد که در سایز های متفاوتی ساخته می شود. بتن ریزی به علت استحکام بنا استفاده می شود ولی همانطور که بتن مقاومت سازه را در برابر نیروهای کششی و حرکتی ندارد و در این حال میلگرد داخل آن قرار می گیرد که در مقابل نیروهای کششی محافظت کند. در واقع از این محصول برای تقویت بتن استفاده می شود و هر کدام باعث افزایش استحکام سازه می شوند. یکی از زمان هایی که بتن و میلگرد های موجود در آن از ما در برابر فشار های وارده محافظت می کند هنگام وقوع زلزله است. در واقع آن چیزی که مانع از ترک خوردن و یا شکستن بتن می شود ، میلگرد های به کار رفته در ان می باشد. همچنین برای محافظت و امنیت ساکنان می باشد.

میلگرد چیست؟

تاریخچه میلگرد

در سال 1800 میلادی جوزف لوئیس برای نخستین بار پی برد که با جای گزاری میله های فولادی به بتن می توان مقاومت سازه را در برابر نیرو های کششی تا حد قابل توجهی کاهش دهد و در آخر این سازه ها هم در برابر نیرو های کششی و هم نیروهای فشاری مقاومت داشته باد. به همین منظور استفاده از آن افزایش پیدا کرد و شرکت های ساختمانی تصمیم گرفتند که از این محصول در سازه های خود هم استفاده کنند. اما با این وجود روش استانداردی برای تولید میلگرد و طراحی آن وجود نداشت. میلگرد های موجود در آن زمان بدون استاندارد مشخصی تولید می شدند تا اینکه در سال 1878 میلادی اولین سیستم تولید استاندارد این میله های فولادی نازک توسط تادئوس هیات طراحی شد. در سال 1900 میلادی این محصول دارای بازخورد و محبوبیت فراوانی قرار گرفت تا زمانی که در دهه 1950 بیشتر شرکت های ساخت و ساز در ایالت متحده آمریکا از میلگرد به منظور تقویت بتن در سازه استفاده می کردند. در آخر نیز باعث شد که برای ساخت محصول باکیفیت کارخانه جات زیادی شروع به تولید این محصول شروع به کار و اشتغالزایی کنند.

انواع میلگرد

میلگردها از لحاظ ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند. ساده ، آج دار ف آج دار پیچیده یا کلاف. هر کدام از این انواع نقاط ضعف و یا قوت دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

ساده: این نوع میلگرد سطح فولادی کاملا صاف و یکنواختی دارد. این میلگرد در سایز های 6 تا 50 میلی متر تولید می شود و کاربرد های متنوعی در ساخت و ساز دارد. یکی از کاربرد های میلگرد ساده در ساخت درز انقباض برای خیابان ها و فرودگاه ها می باشد. درز انقباض برای جلوگیری از ترک خوردن و جمع شدگی بتن به کار می رود. درز های انقباض در فاصله های معین بین بتن ها جای گذاری می شود و از بروز ترک خوردگی جلوگیری می کند. این نوع میلگرد ها به سادگی خم می شوند و به کله ساختار و مکانیزم میلگرد آسیبی نمی زنند. برای ساختمان های سنگین و سازه های بزرگ مانند پل ها استفاده از این میلگرد کاربردی نیست و توصیه نیم شود. چون فشار در سازه های سنگین بسیار زیاد می باشد و اتصال محکمی بین میلگرد و بین شکل نمی گیرد و در نتیجه از بتن جدا می شود.

آج دار: این نوع مقطع از میلگرد سطحی زبر و آج دار دارند و به همین خاطر مشکل مقاطع صاف و ساده در بتن را ندارند. در زمان بتن ریزی اتصال محکمی بین میلگرد و بتن به وجود می آید و احتمال جدا شدن مقطع از بین غیر ممکن می باشد. این مقاطع در سایز های 6 تا 50رمیلی متر تولید می شوند. این میلگرد ها دارای دو نوع مختلف میلگرد آج دار ترمو مکانیکی یا TMT و میلگرد های آج دار مقاومت بالا یا  HDS از خود هستند که آن ها را شرح می دهیم.

  • میلگرد آج دار ترمو مکانیکی TMT: این مقاطع در دمای بسیار بالا تولید شده است و از استحکام بالایی برخوردار می باشد و مقاوم هستند. این میلگرد های ویژگی های بسیار مهمی دارد که شامل استحکام ، انعطاف پذیری ، جوش پذیری ، خمش پذیری و همچنین دارای استانداردهای بالای بین المللی می باشد. نکته ای که در این میلگردهای قابل توجه می باشد این است که ضد زنگ زدگی ، ضد زلزله و دمای بالا می باشد.
  •  آج دار مقاومت بالا HDS: این میلگرد ها دارای سطح آج دار مارپیچی و پیچیده می باشند و این مقاطع منحصر و بر اساس انواع بتن تولید می شود. این میلگرد ها در مقاطع 4 تا 50 میلی متر تولید می شوند و از ویزگی های این محصول می توان به سطح کربن پایین که منجر به انعطاف پذیری و جوش پذیری مقاطع آج دار مقاومت بالا اشاره کرد. این مقاطع به دلیل خاصیت خمشی در هنگام استفاده آن با بتن کار را راحت تر می کند و مستحکم تر می باشد. این میلگرد ها دارای خاصیت جوش پذیری صد در صد می باشند و برای انواع ساختمان سازی مانند ساختمان سازی صنعتی ، تجاری و پل ها کاربرد به سزایی دارد.

انواع میلگرد

انواع میلگرد از نظر مقاومت

میلگرد ها از لحاظ نوه به 6 نوع تقسیم می شوند و با یکدیگر مشترک هستند که این شش نوع شامل اروپایی ، فولاد کربن ، اپوکسی پوشش داده شده ، گالوانیزه ، فایبرگلاس لیمر و فولاد ضد زنگ می باشد.

اروپایی: معمولا از منگنز ساخته شده است و کار با آن نیز ساده می باشد. اما این محصول در مناطق زلزله خیز و سازه هایی که نیاز به ساختار یکپارچه ای دارند مناسب نیست.

فولاد کربن: که به نام نوار سیاه هم شناخته می شود، متداول ترین نوع این محصول می باشد. اما از ان جایی که این نوع در برابر رطوبت مقاومت زیادی ندارد و منجر به زنگ زدگی می شود. این میلگرد برای مناطقی که رطوبت بالایی دارند مناسب نیست.

اپوکسی پوشش داده شده: در واقع این میلگرد همان میلگرد فولاد کربن می باشد که با اپوکسی پوشش داده شده است. به همین خاطر 70 تا 1700 برابر فولاد کربن در برابر زنگ زدگی مقاومت دارد. این پوشش اپوکسی میلگرد بسیار نازک و ظریفی است که هر گونه آسیب به آن مقاومت این محصول در برابر زنگ زدگی اثر منفی خواهد گذاشت.

گالوانیزه: این میلگرد تنها 40 برابر نسبت به فولاد کربن در برابر زنگ زدگی مقاومت دارد اما به دلیل اینکه پوش آن گالوانیزه می باشد در برابر پوشش اپوکسی ارزش بالاتری دارد و به همین علت قیمت آن هم بالا می رود.

GFRP: این میلگرد کامپوزیتی شبیه فیبر کربن است و به همین علت نباید هنگام استفاده خم شود. در عین حال این میلگرد یک نوار بسیار عالی و فوق العاده برای تقویت بتن می باشد. ویژگی که این محصول دارد خاصیت ضد زنگی دارد و مقاومت بالایی دارد و در عین حال سبک تر نیز می باشد. البته این محصول قیمت بیشتری نسبت به اپوکسی پوشش داده دارد.

فولاد ضد زنگ: این میلگرد بالاترین قیمت را در بین تمامی میلگرد ها دارد و بهترین تقویت کننده بتن در اکثر پروژه ها می باشد که حدود 1500 برابر مقاومت بیشتری نسبت به میلگرد سیاه دارد. همچنین در کار به راحتی خم می شود و به قسمت های دیگر آن آسیبی نمی رساند.

مقاومت میلگرد

نحوه تولید میلگرد

روش نورد: به طور کلی پروفیل ها ، ورق ها ، میله ها ، نبشی ها و شمش ها را در صنعت به نام نیمه ساخته می شناسند. برای تولید این نیمه ساخته ها روش های گوناگونی وجود دارد که شامل نورد کاری ، پرس کردن ، کشیدن و آهنگری می باشد. در تمام این روش ها باید ابتدا فولاد مذاب را به صورت بلوک هایی در آورد تا عملیات بعدی بر روی ان ها انجام شود. برای این کار از دو روش استفاده می کنند.

  • تهیه بلوک قالب: در این روش فولاد مذاب را در ظروف مخصوصی به نام پاتیل می ریزند و بعد از آن در داخل قالب هایی به نام کوکیل می ریزند.
  • تهیه بلوک با روش ریخته گری مداوم: در این روش فلز مذاب را به وسیله پاتیل هایی به محل دستگاه منتقل می کنند و فولاد مذاب در ابتدا به داخل ظرف تقسیم کننده ای ریخته می شود و سپس وارد ظروفی به نام منجمد کننده می شود. و در ابتدای خطوط بلوک قرار می گیرد.این ظروف را از جنس مس می سازند و به وسیله آب دائما خنک می شود. بعد از این که فلز مذاب در قسمت پایین منجمد کننده به حالت انجماد در می آید توپی را خارج می کنند و فلز منجمد شده را تحت تاثیر نیروی وزن خود ، به سمت نور هایی که در زیر آن قرار گرفته اند هدایت می شود و توسط آن ها به سمت پایین کشیده می شود. در این هنگام از بالا نیز به طور مداوم به آن فولاد مذاب اضافه می شود و در مسیر نورد ها کولر هایی قرار دارد که فلز منجمد شده را خنک تر می کنند. بعد از گذشت این مرحله و فرم گرفتن فولاد ، قطع کننده هایی قرار دارند که ممکن است به صورت قیچی باشد و یا با گاز اکسی استلین عملیات برش را انجام دهد. حال می توان بلوک های بریده شده را که هنوز از درجه حرارت مناسبی برخوردار هستند برای عملیات بعدی هدایت کرد.

کلام آخر

ممنونم از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید امیدواریم بیشتر درباره میلگرد و انواع آن آشنا و بهره مند شده باشید.