فروش چهار پهلو

فروش چهار پهلو

از جمله پروفیل های پر کاربرد که امروزه در بسیاری از صنایع مختلف و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد چهار پهلو است که قیمت این وسیله همانند سایر محصولات خود به عوامل های مختلفی بستگی دارد ، از جماه مهم ترین عوامل در تعیین قیمت می توان به قیمت نرخ دلار و فولاد اشاره کرد که این ها با هم یک رابطه مستقیمی را با هم دارند . عوامل بسیاری باعث تغییر نرخ دلار و فولاد در بازار های داخلی و خارجی می شود . این نوسانات که در نرخ دلار پیش می آید باعث تغییر در قیمت چهار پهلو می شود که با افزایش دلار و فولاد قیمت این محصول نیز افزایش می یابد ولی اگر قیمت دلار و فولاد کاهش باید قیمت چهار پهلو نیز کاهش می یابد .

از جمله عوامل دیگری که به قیمت چهار پهلو بستگی دارد کیفبت ، اندازه ، طول و ضخامت آن است که هر چه کیفیت این محصول بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود . ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید و فروش چهار پهلو اطلاعات کلی نسبت به چهار پهلو و انواع و کاربرد آن داشته باشید و با افرادی که در این زمینه متخصص هستند درباره قیمت آن مشور کنید و سپس اقدام به خربد و فروش چهار پهلو کنید . در ادامه مطلب شما را با چهار پهلو و انواع و کاربرد آن شما را آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

چهار پهلو چیست ؟

به قطعاتی که دارای یک سطح مقطع باشد و به شکل مربع باشد و در یک طول بلندی تولید می شوند چهار پهلو می گویند . دلیل نام گذاری این قطعات به دلیل سطح مقطع آن ها که چهار گوش هستند می باشد . چهار پهلو از نظر ظاهری که دارد شباهت بسیار زیادی به تسمه دارد اما به شکل قطور تری است و شبیه به قوطی توپر است . چهار پهلو از انواع پروفیل بوده و در صنایع های مختلفی مانند ساختمان سازی کاربرد فراوانی را داشته است .

چهار پهلو به روش های مختلفی مانند نورد سرد و نورد گرم و ترانس ساخته و تولید می شوند که از مزیت های نورد گرم صیقلی کردن گوشه های چهار پهلو می باشد که بر خلاف روش نورد سرد خود که گوشه های تیز و برنده هستند در روش نورد گرم گوشه های آن صیقلی و شعاعی هستند . این نوع از چهارپهلو نورد گرم کیفیت پایین تری را نسبت به چهار پهلو نورد سرد دارد و در مواردی که نیاز به کیفیت بالا تر چهارپهلو بالا تر چهارپهلو و کاربرد ظریف تری از آن می باشد مانند تراشکاری و قالب سازی از چهارپهلو نورد سرد استفاده می شود .

این وسیله در جنس های مختلف خود مانند آهنی ، آلمینیومی ، مسی ، برنجی ، برنزی ساخته می شود که هر کدام در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد . بیشتر چهارپهلو ها به صورت شاخه ای به فروش می رسند و وزن آن وابسته به تعداد شاخه های چهارپهلو دارد .

چهار پهلو چیست ؟

انواع چهار پهلو

این وسیله دارای انواع مختلفی است که آن ها را می توان از چند لحاظ تقسیم بندی که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص خودش را در مصرف صنعت ها دارد . یکی از همین تقسیم بندی ها که می توان برای چهارپهلو در نظر گرفت روش تولید آن ها است . دو روش از مهم ترین روش های تولید آن به نام نورد سرد و نورد گرم است که هر کدام از این ها خصوصیات خاص خودش را دارد .

تقسیماتی نیز از نوع متریال برای چهارپهلو وجود دارد که به انواع غولادی و سایر فلزات آن تقسیم بندی می شوند که در این تقسیم بندی ها هر کدام از موارد ذکر شده خصوصیات متفاوتی را دارند و بسته به نوع کاربرد آن ها تولید می شوند . در ادامه شما را با انواع چهار پهلو از نظز فرآیند ساخت آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید .

چهار پهلو نورد گرم : همان طور که از نام آن پیدا است در تولید چهار پهلوی نورد گرم اول کار شمش خام را تا رسیدن به دمای بالا گرم می کنند و در مرحله بعدی با رد کردن از میان غلتک های موجود که نام آن ها نورد گزم است آن ها را شکل می دهند . چهارپهلویی که با این روش تولید می شود کیفیت چندان خوبی را ندارند و کاربرد آن در مواردی است که شکل ظاهری برای ساخت و ساز اهمیت چندانی را ندارد و مسائلی مانند استحکام آن سازه مد نظر باشد از چهارپهلو نورد گرم استفاده می شود . ای نوع از چهار پهلو گفته شده در سایز های مختلفی همچون سایز های ۵ * ۵ تا ۳۰۰ * ۳۰۰ میلی متر تولید می شوند که شکل ظاهری در آن اهمیت چندانی را ندارد و مسائلی مانند استحکام قطعه بیشتر  مد نظر است .

چهارپهلو نورد سرد : در روش نورد سرد در تولید آن شمش خام بدون این مه گرم شود با قرار گرفتن و حرکت کردن در میان غلتک هاس نورد به فرم های خود با سایز و اندازه ای که مد نظر است مورد در می آید و مورد استفاده قرار می گیرد . از خصوصیات این نوع چهارپهلو می توان به کیفیت بالای خود نسبت به چهارپهلو نورد سرد اشاره کرد به طوری که از این نوع نورد سرد در کاربرد هایی که نیاز به کیفیت بالا تری نیاز دارد مورد استفاده قرار می گیرد . سایر های تولید شده در این نوع همانند نورد گرم است و معمولا کاربرد های نسبتا ظریف تری از جمله قالب سازی و تراشکاری را دارد .

چهار پهلو ترانسی : برای تولید این نوع چهارپهلو دقت بالایی خرج می شود به طوری که محصول نهایی که تولید می شود دارای کم ترین تلورانس بوده و از سطحی کاملا یکنواخت و صیقلی برخوردار است . این چهار پهلوهای ترانسی در سایز هایی مانند ۲*۲ تا ۹۰*۹۰ میلی‌متر تولید و عرضه می شوند که کاربرد های آن ها در مواردی است که ظرافت و دقت بالایی را می طلبد به طور در ساخت قفل ها از این نوع از چهارپهلو استفاده می شود .

تا اینجای مطالب شما با انواع چهار پهلو آشنا شده اید از این که وقت خود را برای ما گذاشتید از شما سپاس گزاریم در ادامه شما را با کاربرد های چهارپهلو ویژگی های آن ها صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

ویژگی های ظاهری چهار پهلو

این محصول در اندازه های مختلف و ضخامت مختلفی تولید و روانه بازار می شود . ضخامت چهارپهلو در محدوده 8 میلی متر الی 200 میلی متر می باشد . معمولا این چهارپهلو ها در طول های 5 متری و یا متری طول می شوند که این ضخامت و اندازه ها به درخواست های مختلف مشتریان در طول های مختلف برش داده می شود در اختیار مشتریان قرار می گیرد .

این محصول در سایز های 5 الی 16 ساخته می شوند که هر کدام از این ویژگی های گفته شده در زمینه های ویژه های مورد استفاده افراد قرار می گیرد .

ویژگی های ظاهری چهار پهلو

کاربرد چهار پهلو

این چهارپهلو به دلیل سطح های مقطع و ساده خود در صنایع های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله این صنایع و زمینه های مختلفی که از این وسیله استفاده می کنند شامل موارد زیر می باشد .

صنایع ساختمانی و عمرانی ، صنایع ریل سازی ، نگهدارنده تیغه های برش ، صنایع ماشین آلات ، جرثقیل ها ، فرفوژه تالار و رستوران ها ، ساخت درب ، ساخت پنجره و حفاظ ، تولید قاب و وسایل تزیینی ، تولید نرده حفاظتی ، ساخت و ساز عمومی ، ساخت تجهیزات و ابزار است این موارد نام برده شده بخشی از کاربرد های چهارپهلو می باشد در ادامه شما را بیشتر با کاربرد چهارپهلو با توجه به سایز خود اشاره می کنیم پس با ما همراه باشید .

  • سایزهای ۵-۶-۸- ۹-۱۰-۱۲-۱۴-۱۶ :این نوع از سایز ها برای انواع کاربرد های ساختمانی همچون نرده های حفاظتی ، درب های لوکس ، پنجره و حفاظ می توان اشاره کرد .
  • چهارپهلو های 5 و 6 : این نوع از چهارپهلو ها بیشتر کاربرد های تزیینی خود را دارند و در طی این چند سال اخیر انواع کاربرد های آن را می توان به در فرفوژه ها و تالار ها و رستوران ها دانست .
  • چهارپهلو سایز 9 و 8 : کاربرد این سایز از چهارپهلو را می توان به ساخت انواع گل نرده های کوره ای که در وزن های سبک تر بکار برده می شود دانست . این نوع از چهار پهاو نسبت به چهار پهلوی سایز 5 و 6 حالت مقاومتی و استحکامی را دارند .
  • چهارپهلوی سایز 10 : به طور کلی از این چهار نرده در انواع گل نرده بکار برده می شود و به طور کوره ای برای کارهای آهنگری و ساخت انواع درب و پنجره از این نوع از چهارپهلو استفاده می شود .
  • چهارپهلو سایز 12 : کاربرد این نوع ازچهارپهلو می توان در سر نیزه های حفاظتی و درب های ساختمانی و … اشاره کرد که این نوع از چهار پهلواز لحاظ استقامتی از درصد بالایی برخوردار است .
  • چهارپهلو سایز 14 تا 16 : این نوع از چهارپهلو در این سایز بیشتر کاربرد های استقامتی خود را دارد و از این نوع از چهارپهلو ها به خاطر وزن سنگین و سایز بزرگی که دارد آن ها در کار های سفارشی و استقامتی مورد استفاده قرار می گیرد و به کار برده می شود.

وزن چهار پهلو

به منظور محاسبه وزن چهار پهلو می توان از فرمول زیر استفاده نمود : وزن چهار پهلو = تعداد شاخه * چگالی * مساحت سطح مقطع * طول

وزن چهار پهلو

آلیاژ ساخته شده در چهارپهلو

چهارپهلو نیز مانند بسیاری از محصولات مورد استفاده از فلزات های گوناگونی همچون استیل ، فولاد کربن ، آلمینیوم ، برنج ، مس و … ساخته و تولید می شود . لازم است این را بدانید که هر یک از این چهارپهلوهای ساخته شده در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و موارد مصرفی آن ها مشخص است .

چه صنایعی از چهارپهلو استفاده می ‌کنند؟

شرکت هایی از جمله خودرو سازی ، تولید کنندگان دستگاه های مختلف ، ساخت و ساز ریل های راه آهن ، صنعت راه و ساختمان و … از مهم ترین و پر طرفدار ترین مشتریان برای چهارچهلو هستند که علاوه بر این صنایع های مختلف از این پروفیل در کارخانه های مختلف و تولیدی های بسیاری به صورت محدود مورد استفاده قرار می گیرد .

از این چهارپهلو ها برای تولید انوع نرده های حفاظتی ، درب و پنجره ، درب های لوکس و … مورد استفاده قرار می گیرد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب چهار پهلو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *