قیمت آنلاین آهن

آهن عنصری است که در بسیاری از سازه ها و ساختمان سازی ها مورد استفاده قرار می گیرد که بسیاری از افراد به دنبال قیمت آنلاین آهن می باشند . ذوب آهن در بسیاری از کوره ها در هزاره دوم پیش از میلاد شروع می شود و آثار آن در مکشوفه ها از آهن ذوب شده از 1200 یا 1800 پیش از میلاد در هند و در مشرق از حدود 1500 سال پیش از میلاد به دست می آید که بر اساس تعدادی از منابع آهن به عنوان یک محصول جانبی از تصفیه مس تولید می شود .

این عنصر یکی از چهارمین عناصر مهم در پوسته زمین شناخته می شود که یکی از عوامل و عناصر سازنده هسته بیرونی و درونی زمین حاصل می باشد که آن را با نماد شیمیایی fe و با عدد اتمی 26 در جدول ها نشان داده می شود .  در ادامه شما را با آهن و قیمت آنلاین آهن آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

ویژگی آهن

این مقطع ها دارای سطوح صاف و نقره ای براق مایل به خاکستری هستند و وقتی در مجاورت هوا قرار می گیرند با اکسیژن ترکیب می شوند و به رنگ قرمز و یا قهوه ای در می آیند که به آن ها اکسید دارای ترکیبات آهن و یا آهن زنگ زده نیز گفته می شود . کریستال های خالص آهن بسیار نرم تر از آلومینیوم هستند و با اضافه کردن کمی ناخالصی مانند کربن آهن به طور قابل توجهی تقویت می شوند . مقدار مناسبی از فلزات دیگر و کربن را تولید می کنند که می تواند 1000 بار سخت تر از آهن خالص نیز باشد .

ویژگی آهنآهن یک فلز خالص است اما کم کم در این شکل روی سطح زمین یافت می شود زیرا در مجاورت اکسیژن و رطوبت به آسانی اکسید می شوند و به منظور به دست آوردن فلز آهن اکسیژن باید از سنگ معدن های طبیعی توسط کاهش شیمیایی به طور کلی حذف می شوند و به طور عمده از سنگ آهن توسط کربن در درجه حرارت بالا تولید و ساخته می شوند . خاصیت آهن را می توان با تولید آلیاژ هایی از آن استفاده از فلزات متنوع گوناگون اصلاح کرده است و فولاد ها را ایجاد می کنند .

برای فروش آهن خود می توانید به سایت آهن زینالی مراجعه کنید .

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آنلاین آهن

یکی از مهم ترین بازار های داخلی را می توان به بازار آهن و فولاد در کشور اشاره کرد که هر روز تغییرات بسیار زیادی را می توان مشاهده کرد که از جمله این عوامل تاثیر گذار بر روند قیمت روز آهن آلات در این بازار را می توان به نوسانات نرخ ارز ، افزایش و یا کاهش قیمت سنگ آهن و حتی در برخی از شرایط نرخ کرایه های حمل دانست .

اتفاقات سیاسی و وجود تحریم ها نیز در هر دوره توانسته بازار آهن آلات را کمی دچار مشکل کند که نا هماهنگی در میزان عرضه و تقاضاها باعث می شود تا بازار های کالایی مانند بازار آهن آلات در بسیاری از دوره ها با کمبود و در برخی از دوره های دیگر با مازاد تولید رو به رو شود که باعث بی ثباتی در بازار قیمت آنلاین آهن می شود . کنترل درست بازار در بهترین روش برای نگه داری این بازار در یک خط می باشد که اگر این به این شکل انجام نشود شاهد سردرگمی مصرف کننده و خریداران در بازار خواهیم شد .

کاربرد آهن

کاربرد این مقطع فلزی از تمام فلزات دیگر بسیار بیشتر می باشد و 95 درصد از فلزات تولید شده در جهان تشکیل می شود . قیمت ارزان و مقاومت بالای این ترکیب و استفاده از آن ها در اتومبیل ها ، بدنه کشتی های بزرگ و ساختمان ها اجتناب پذیر می باشد ، فولاد از معروف ترین آلیاژ های آهن است و تعدادی از کاربرد های آهن شامل موارد زیر می شود .

  • آهن خام دارای 4 و یا 5 درصد کربن و مقدار متفاوتی ناخالص مانند گوگرد ، سیلیکون و فسفر می باشد و اهمیت آهن فقط به این علت است که در مرحله میانی مسیر سنگ آهن تا چدن و فولاد نیز قرار می گیرد .
  • چدن از آن دسته عناصری است که شامل 2 تا 5 درصد کربن و مقدار کمی هم منگنز می باشد که ناخالصی ها موجود در آهن خام مانند گوگرد و فسفر که خصوصیات آن ها تاثیر منفی خود را می گذارد که در چدن تا حد قابل قبولی آن ها را کاهش می دهد . نقطه ذوب چدن بین k بین 1470 تا 1420 می باشد که هریک از این ترکیبات به اولین محصول ذوب می شود و پس از گرم شدن همزمان کربن و آهن تبدیل می شود که هر کدام از این دو ترکیب اصلی کمتر می شود و آن ها را به اولین محصول شده پس از گرم شدن همزمان کربن و آهن تبدیل می شود . چدن بسیار محکم و سخت و شکننده می باشد چدنی که در بسیاری از مقاطع مورد استفاده قرار می گیرد موجب شکستن اجسام می شود .
  • فولاد کربن شامل 5/1% – 5/0% کربن و مقادیر کم منگنز , گوگرد , فسفر و سیلیکون است.
  • آهن ورزیده و یا همان آهن نرم دارای کم تر از 5 درصد کربن می باشد و یک محصول محکم و چکش خوار می باشد اما به اندازه آهن خام گداز پذیر نمی باشد و حاوی مقدار بسیار کمی از کربن می باشد . اگر لبه آن تیز شود به سرعت و به طور کلی تیزی خود را از دست خواهد داد .
  • فولادهای آلیاژ حاوی مقادیر متفاوتی کربن بعلاوه فلزات دیگر مانند کروم , وانادیم , مولیبدن , نیکل , تنگستن و … می باشد.
  • بسیاری از اکسید های آهن برای ساخته شدن ذخیره مغناطیسی در کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرد که بسیاری از آن ها با ترکیبات دیگری مخلوط می شوند و خصوصیات مقناطیسی خود را به صورت محلول هم حفظ می شوند .

کاربرد آهنخواص آهن چیست ؟

از پر کاربرد ترین نوع فلزات آهن و آلیاژ های آن می باشد ف هسته اتم های آهن تقریبا دارای بالاترین انرژی های اتصال در هر نکلئون است پس آهن با روش هایی مانند همجوشی ، سنگین ترین و با روش انجام شکافت اتمی سبک ترین عنصر می باشد که به صورت گرمازایی تولید می شود . خواص مکانیکی آهن و آلیاژ های آن به طور کلی به درجه خلوص آن وابسته می شود این خواص با استفاده از آزمون هایی از فیبل پرنیل و راکول و یا آزمایش مقاومت کششی مورد ارزیابی قرار می گیرد . آهن با درجه خلوص بالا دارای سختی 20 تا 30 پرنیل می باشد . چگالی آهن 7874 کیلوگرم متر مربع وزن اتمی آن 55 کیلوگرم بر مول و دمای جوش آن به ترتیب برابر است با 2750 درجه سانتی گراد می باشد .

کریستال های آهن خالص که برای هدف های تحقیقاتی تولید شده اند از آلومینیوم نرم تر می باشند اما افزودن مقداری از ناخالصی ها از قبیل کربن مقاومت را دوبرابر می کند و سختی آن را نیز افزایش می دهد به شکلی که مقدار مناسبی از کربن ها و دیگر فلزات تولید فولاد می شوند که می تواند 1000 بار سخت تر از آهن خالص نیز می باشد . خاصیت آهن را می توان با تولید آلیاژ هایی از آن استفاده از عناصر مختلف مخصوصا کربن و سیلیکون اصلاح می شود و فولاد ها را ایجاد می کنند .

آهن های خالص به صورت آزاد به سختی بر روی سطح زمین پیدا می شوند زیرا به آسانی رطوبت و اکسیژن محیط را جذب و به اکسید تبدیل می کند و برای به دست آوردن فلز آهن اکسیژن باید از طریق واکنش کاهش شیمیایی از سنگ معدن طبیعی حذف خواهد شد .

استخراج آهن

این عنصر از سنگ معدن هماتیت که بیشتر آن داری نماد fe2o3 است تولید می شود که این فلز ها در کوره های بزرگ با دمای تقریبا 2000 درجه سانتی گراد از طریق روش های کاهش شیمیایی و یا کربن که یک عنصر واکنش پذیر می باشد جدا کرده و استخراج می شود ، 70 درصد از تولید سنگ آهن در کشور هایی مانند چین ، برزیل ، استرالیا ، روسیه و هند انجام می شود . مراحل آرایش سنگ های معدنی عبارت است از خرد کردن سنگ های معدنی ، دانه بندی سنگ های معدنی ، آب گیری ، اگومراسیون و مخلوط کردن مواد معدنی می باشد .

استخراج آهنمنابع آهن

منایع این عنصر در شهاب سنک ها و هسته های فلزی متراکم سیاراتی مانند زمین و سایر محیط های کم اکسیژن می باشد . با وجود فراوانی آهن در سیاره های زمین و بسیاری از کره های سنگی دیگر مانند ماه به دلیل پدیده ای به نام همجوشی هسته ای ستاره ها می باشد ، زیرا در پروسه های همجوشی آهن آخرین عنصری می باشد که با آزادسازی انرژی قبل از فروپاشی انفجاری آن ستاده به صورت یک نو اختر و یا یک ابرنواختر و پر کردن در فضا ها ایجاد می شود که این فرضیه نیز وجود دارد که رنگ قرمز آن در سطح مریخ ناشی از اکسید های آهن می باشد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت آنلاین آهن همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر ، پیشنهاد و اطلاعی از قیمت آنلاین آهن دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *