فروش لوله آلومینیوم

آلومینیوم از آن دسته مقطع هایی است که بسیاری از افراد برای خرید و فروش لوله آلومینیوم اقدام به یک سری کار هایی می کنند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد . لوله های آلومینیومی برای سوخت رسانی و انتقال روغن موتور هواپیما به دلیل سبک بودن و همچنین استفاده آن ها در واحد های صنایع شیمیایی و در محیط های کارخانه مثل آلروآمونیاک یا انيدريدسولفورو و رسانيدن هواي خشک به دستگاه های ابزار دقیق کاربرد دارد .

این لوله های آلومینیومی بر حسب کاربرد و مصرف آن در صنعت های مختلف ، سایز ها ، ضخامت ها و آلیاژ های مختلف تولید و عرضه می شوند . در انتخاب هر کدام از موارد بالا مانند سایز ، ضخامت ، آلیاژ لوله های آلومینیومی با توجه به کاربرد و کاربری مقطع این آلومینیوم ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند چرا که هر کدام از آن ها یک تاثیر متفاوت بر رفتار مقاطع آلومینیومی دارند . در ادامه شما را با آلومینیوم و فروش لوله آلومینیومی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

لوله آلومینیوم چیست ؟

همان طور که مشخص شده است هر کدام از صنایع های مختلف با توجه به نیاز خود آلیاژ آلومینیوم مخصوصی را برای خود استفاده می کنند که اصطلاحا به آن لوله آلومینیوم آلیاژی گفته می شود . ویژگی خم پذیری لوله های آلومینیومی ، استحکام آن ها و خوش تراش بودن لوله های آلومینیومی ، قابلیت جوش کاری ، قابلیت بریزینگ لوله های آلومینیومی و بسیاری از موارد دیگر از ویژگی های بسیار خوبی است که در این لوله های آلومینیومی پنهان ده است و کار کردن با آن ها برای صنعت گران بسیار آسان تر می باشد .

لوله آلومینیوم چیست ؟لوله های آلومینیومی دارای وزن پایینی هستند که در مقابل استحکام آن ها بسیار بالا می باشد که در نتیجه در صنایع های مختلف قرار می گیرند که از جمله این صنایع ها را می توان به هوا فضا و صنایع نظامی اشاره کرد . آلومینیوم فلزی سبک و با استحکام و طول عمر بسیار بالایی می باشد آلومینیوم ها دارای رسانایی بالا در حرارت و الکتریسیته می باشد .

این لوله های آلومینیومی با توجه به سایر و جنس و ضخامتی که دارند دسته بندی می شوند و آلیاژ های لوله آلومینیوم که در بزار موجود می باشند دارای استاندارد 3003 ، 6063، 2050 می باشند . لوله های آلومینیومی به دو دسته درز دار و درز تقسیم می شوند . لوله های آلومینیومی درز دارد از پروفیل های توپر تولید و ساخته می شوند . این لوله های درز دار از طریق جوش دادن تولید می شوند . بیشترین نوع استفاده شده لوله های آلومینیومی در صنایع مختلف را می توان به آلومینیوم بدون درز اشاره کرد زیرا به روش اکستروژن تولید شده و در نتیجه برای صنایعی که به مقاومت بالاتری نیاز دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

جوشکاری این مقطع ها باعث می شود که استحکام افت کند و در نتیجه از این لوله های درز دار در صنایعی که احتیاج به استحکام بالا نیاز دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد . شکل انتهای این لوله های به دو صورت تولید می شوند . جوشی و طولی به صورت چرخان که درز های جوشی به صورت طولی کاربرد بسیار بالایی را دارند . در آلومینیوم های خم پذیر ، استحکام و خوش تراش بودن آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند . این قابلیت هایی که در لوله های آلومینیوم وجود دارند باعث می شوند که از این نوع لوله در بسیاری از صنایع استفاده می شود .

خواص فیزیکی

 • آلومینیوم ، فلزی نرم و سبک ، اما قوی است
 • با ظاهری نقره‌ای – خاکستری مات و لایه نازک اکسایش که در اثر برخورد با هوا در سطح آن تشکیل می شود.
 • بسیار بادوام و مقاوم در برابر زنگ خوردگی است .
 • چکش خوار است .
 • انعطاف ‌پذیر و به راحتی خم می‌ شود.
 • این عنصر غیر مغناطیسی ، بدون جرقه است.

کاربردهاي لوله آلومینیوم

لوله های آلومینیوم در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان ، صنعت برودتی و حرارتی ، صنایع هوا فضا ، صنعت نظامی و دیگر صنایع کاربرد های فراوانی را دارند .

 • صنعت لوازم خانگي ( اجاق گاز ، آبگرمکن ، يخچال و فريزر )
 • صنعت خودرو ( سيستم هاي خنک کننده )
 • صنايع نظامي
 • صنعت هوافضا
 • صنعت ساختمان
 • صنعت دکوراسيون و مبلمان
 • صنعت پارتيشن اداري
 • صنايع برودتي و برج هاي خنک کننده
 • مبدلهاي حرارتي ، تهويه مطبوع
 • صنعت پمپ هاي پنوماتيک

همان طور که گفته ایم هر یک از صنایع ها با توجه به نیازی که دارند آلیاژ مخصوص به خود را استفاده می کنند که اصطلاحا به آن لوله آلومینیوم آلیاژی گفته می شود .
خاصیت خم پذیری لوله های آلومینیوم ، استحکام بالا خوش تراش بودن لوله های آلومینیومی ، قابلیت جوش پذیری و بسیاری از این ها از ویژگی هایی است که این آلومینیوم ها دارند .

کاربردهاي لوله آلومینیومانواع لوله آلومینیوم

این لوله ها دارای انواع مختلفی می باشند که انواع آن ها را می توان به استاندارد ساخت ، سایز ، ضخامت ، جنس ، انتها و طول آن ها دسته بندی کرد . در کل این لوله ها همان طور که گفته شد به دو دسته لوله های بدون درز و درز دار تقسیم می شوند .

 • لوله های بدون درز : این نوع لوله های بدون درز از یک پروفیل تور که داخل آن را خالی کرده اند ساخته می شود و این لوله های درز دار به وسیله جوش از طول یا به صورت چرخشی تولید و ساخته می شوند . بسیاری از مصرف کنندگان لوله های بدون را انتخاب می کنند زیر از هیچ جوشی استفاده نشده است و در فروش لوله آلومینیوم نیز بسیار موفق بوده اند . بعد از انجام جوشکاری حرارتی که به این لوله ها وارد می شود موجب می شود تا استحکام اولیه آن ها افت کند و ورقی که به لوله تبدیل می شود استحکام آن پایین تر می رود و به همین دلیل یکی از دلایل انتخاب لوله های بدون درز همین موضوع می باشد .
 • لوله های جوشی : برای ساخت لوله هایی که سایز بالاتری دارند افراد مجبور می شوند که از لوله های جوشی استفاده کنند زیرا امکان تهیه لوله های بدون جوش در سایز بالا یک کار بسیار دشواری است . گفتیم که لوله های جوشی به 2 صورت تولید می شوند که درز جوش به صورت طولی و به صورت چرخان که درز جوش طولی کاربرد بیشتری را نسبت به نوع دیگر دارد و چرخان بیشتر در دما و فشار کم مورد استفاده قرار می گیرد . در دسته لوله آلومينيومی خم پذير ، خوش تراش و مستحکم بودن ، قابلیت آنادايز شدن و جوش کاري و سایر قابلیت های بالا که حائز اهمیت است باعث شده که سازنده ها و صنعتگران و طراحان و … از لوله آلومینیومی بسیار استقبال می کنند .

کاربردهای لوله آلومینیوم

لوله های آلومینیومی دارای کاربرد های بسیار مهمی می باشند که این کاربرد ها شامل موارد زیر می شود .

 • از این لوله های آلومینیومی در صنایع مختلف استفاده می کنند .
 • بسیاری از تولید کنندگان تفریحی در فضای باز از لوله ها برای ساخت موادی مانند قطب های چاد ، قاب های صندلی اردو میز های بیرونی استفاده کرد .
 • در صنعت پزشکی ، لوله های آلومینیومی در قالب های صندلی چرخدار ، کشش های قابل جمع شدن ، فریم های تختخوابی و عصا ظاهر می شوند.
 • بسیاری از تولید کنندگان حمل و نقل هوایی ، اتومبیل و ریلی از لوله های آلومینیومی در بدنه ، سیستم های هیدرولیک و خطوط سوخت استفاده می کنند و قابلیت های انتقال حرارت آن باعث شده تا جایگزینی مناسب برای فولاد یا سایر فلزات سنگین در یخچال ، موتورها و سیستم های برودتی و تهویه باشد.
 • از لوله های آلومینیومی همچنین می توان در نرده های زنجیره ای ، میزهای روتاری و تجهیزات برقی مانند مانیتور رومیزی استفاده کرد.
 • ساخت و ساز (تجاری و مسکونی)
 • رسانای اتوبوس برقی
 • ذخیره سازی گاز فشرده
 • حمل و نقل
 • انرژی خورشیدی و انرژی تجدید پذیر

مزایای آلومینیوم در صنایع مختلف

با وجود همه این تعاریف چندین دلیل اساسی وجود دارد که لوله کشی آلومینیوم یک ماده برتر برای استفاده در بسیاری از تاسیسات هوای فشرده امروزه می باشد  . این دلایل برتری در واقع هر یک ایرادی اساسی در سیستم های لوله کشی سنتی هستند.در ادامه به برخی از مزایای آلومینیوم اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید .

کاهش هزینه های نصب : سیستم های لوله های آلومینیومی نسبت به سیستم های لوله های فولادی یا مسی نصب و اصلاح ساده ای را دارند . صرفه جویی در نیروی کار 50 درصد می تواند حاصل شود زیرا لوله های آلومینیوم برای استفاده و نصب بسیار آماده می باشد . به هیچ گونه آماده سازی خاصی به جز برش ، رفع اشکال و چیدن و همچنین به ابزار های خاص مورد نیاز است .

مزایای آلومینیوم در صنایع مختلف
به حداقل رساندن نشت سیستم : مسئله دیگری که در مورد اتصالات آلومینیومی وجود دارد این است که آن ها به مرور زمان نشت می کنند و حدس زده می شود که هشت تا ده درصد از هوای فشرده شده در یک سیستم از طریق این اتصالات نشت می کند و از بین می رود و این ها موجب می شود که کمپورسور ها سخت تو و طولانی تر کار کنند و هزینه های مصرفی آن ها بالا تر بروند .

کلام آخر

از این که ما را تا مقاله فروش لوله آلومینیوم همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه فروش لوله آلومینیوم دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *