قیمت فروش میلگرد

این سازه به دلیل مقاومت بسیاری بالایی که دارد در بتن ها استفاده می شود برای اطلاع بیشتر از قیمت فروش میلگرد به سایت آهن زینالی مراجعه فرمایید . این مقطع با استاندارد های مختلفی تولید و ساخته می شوند و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی با توجه به خواص مکانیکی فولاد ها وجود دارد . برای قوی کردن ساختمان ها از آرماتور بندی استفاده می کنند آرماتور بندی با بستن میلگرد ها به هم توسط سیم آن ها را به هم متصل می کنند . در ادامه قصد داریم شما را با میلگرد و قیمت فروش میلگرد آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

در کشور ما قسمت بیشتر فولاد های آرماتور که توسط برخی کارخانه های ذوب اهن اصفهان در حال تولید است با استاندارد های روسی بیشتر مطابقت دارد . برای اطلاع از قیمت فروش میلگرد یکی از بهترین کار ها گرفتن استعلام از بازار می باشد . اما برای این که قیمت میلگرد را پیش بینی کنید باید با روند کلی قیمت آرماتور و عوامل موثر بر قیمت آرماتور را بیشتر شناخت تا بهتر ارزیابی شود . این مقطع بیشتر در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد پس باید با توجه به این توضیحات می توان این نتیجه را گرفت که رونق بازار مسکن یا تسریع روند ساخت پروژه ها باعث افزایش قیمت میلگرد و یا همان آرماتور است  .

میلگرد چیست ؟

میلگرد و یا همان آرماتور که در بسیاری از بازار ها در حال خرید فروش این مقطع هستند و این مقطع از جنس فولاد می باشد و بیشترین مصرف آن در صنعت ساختمان سازی و بتن ریزی می باشد و برای تقویت مقاومت کششی بتن در صنعت ساختمان و ساز از انواع مختلف این سازه استفاده می شود . ساختمان داخلی بسیاری از میلگرد ها با توجه به موضوع نوع مصرف و کشوری که قرار است میلگرد در آن استفاده شود کاملا فرق می کند . برای مثال میلگردی که در کشور خودمان تولید نی شود از نظر ساختمانی داخلی با میلگردی که در کشور های دیگر تولید و ساخته می شوند کاملا متفاوت است .

میلگرد ها به دو صورت آجدار و ساده ساخته و تولید می شود که با توجه به کاربرد و مصرفی که دارند در قسمت های مختلفی از آن ها استفاده می شود . افرادی که متقاضی میلگرد هستند می توانند برای خرید میلگرد از طریق بنگاه های خرید و فروش میلگرد اقدام و میلگرد مورد نیاز خود را به راحتی خرید کنند . سیاست گذاری‌هایی که درحوزه‌ی خرید و فروش میلگرد و آهن انجام می‌گیرد در قیمت‌گذاری انواع میلگرد ‌تاثیر گذار است.

عوامل مختلفی مانند نرخ ارز،دستور العمل های تنظیم بازار ، سیاست های کنترلی دولت و تصمیم بسیاری از فولاد سازان بر روی قیمت و خرید و فروش این مقطع تاثیر بسیاری را دارند و به همین دلیل قیمت گذاری میلگرد ها مانند قیمت فروش میلگرد و میلگرد ساده ، آجدار و… فاکتور های زیادی در آن دخالت دارند .

برخی از بنگاه های خرید و فروش میلگرد برای بیشتر شدن مشتری های خود و کسب رضایت مشتری های خود مخصوصا زمانی که خرید و فروش زیاد باشد شرایطی را برای فروش میلگرد اقساطی برای افراد تعیین می کنند تا متقاضیان بتوانند میلگرد های مصرفی خود را از بنگاه های مختلف خریداری کنند .

مشخصات میلگرد

میلگرد ها معمولا از روش های نورد گرم از انواع مختلف فولاد ساخته و تولدی می شوند و گاهی هم از ضایعات فولاد برای تولید و ساخت میلگرد ها استفاده می شود که تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و استاندارد های آن ها دارند . به طور کلی میلگرد ها از فولاد و شمش خام و تازه تولید و ساخته می شوند و بسیاری از میلگرد های ساخته شده و محصولات فولادی باید دارای مشخصات و اطلاعات آنالیز باشند تا از طریق آن ها بتوان مواد و مواد به کار رفته در آن ها را به درستی تشخیص دهیم . انجمن آزمایش و مواد آمریکا استانداری را برای اطاعات از میلگرد ها و بقیه محصولات فولادی برای افراد تعیین کرده است که هر کدام از میلگرد ها باید حاوی اطلاعات زیر باشند .

شماره‌ی شناسایی اندازه‌ی میله : 

نوع فولادی که مورد استفاده قرار میگیرد  . برای مثال حرف N نشان دهنده این موضوع است که میلگرد مورد نظر از فولاد خام تولید و ساخته شده است و حرف W نشان دهنده این است که میلگرد مورد نظر از فولاد ریخته گری ساخته و تولید شده است . شناسه درجه میلگرد و یا همان استحکام میلگرد می باشد که در سیستم های اندازه گیری انگلیسی می تواند 60 و یا 75 باشد و در سیستم اندازه گیری متریک این عدد می تواند از 420 تا 520 نیز باشد . وزن میلگرد در لیست محصولات به صورت کیلویی نیز می باشد . برای مشاهده نمودار قیمت میلگرد و قیمت فروش میلگرد می توانید به سایت اصلی و یا با شماره تماس گزاشته در سایت تماس حاصل فرمایید .

خصوصیات فیزیکی میلگرد : 

ضریب انبساطی فولاد تقریبا همانند بتن مدرن می باشد و اگر به این شکل نبود از طریق تنش های طولی و عمودی اضافی در دماهای مختلف از دمای محیط مشکلاتی را به وجود می آورد . اگر چه میلگرد ها دارای دنده های هستند که آن ها را به صورت مکانیکی به بتن وصل می کنند اما با وجود برخی از تنش ها می توان آن ها را از بتن بیرون کشید و این اتفاق با فروپاشی مکانیکی به بتن همراه می باشد ،برای این که از چنین خرابی جلوگیری کنید میلگرد باید عمیقا در اعضای سازه تعبیه شود و یا در انتهای آن هم شود و به شکل قالب دربیاید تا آن را در اطراف بتن و میلگرد های دیگر قفل کنند . این روش موجب افزایش اصطکاک میله در محل مورد نظر می شود و این در حالی است که روش دوم از مقاومت فشاری بالای بتن استفاده می کنند .

مشخصات میلگردمیلگرد معمولی از جنس استیل ناقص ساخته شده است و باعث زنگ زدگی می شود.

به طور کلی پوشش های بتنی قادر هستند که PH بالا تر از 12 را از اجتناب از واکنش خوردگی تامین می کند . پوشش های بتنی بسیار کمی می توانند از این محافظ را از طریق کربن شدن از سطح و نفوذ نمک به خطر انداخته شود . پوشش های بتنی بیش از حد می توانند موجب ایجاد عرض های بزرگ تر شود که موجب محافظت گارد محلی نیز شود .

قیمت میلگرد

با این وجود که عنصر اصلی در میلگرد ها فولاد می باشد اما از عناصر دیگری نیز مانند روی ، سرب و قلع نیز برای تهیه و ساخت میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد . برای این که قدرت بتن را تقویت کنید میلگرد بهترین گزینه می باشد . میلگرد یک نوار فولادی تقویت شده می باشد که برای بسیاری از پروژه های بتنی بسیار پرکاربرد می باشد زیرا میلگرد ها بسیار قوی و با دوام هستند و طیف گسترده ای از ابعاد و طول را در بر می گیرند برای مثال میلگرد سایز 16 و میلگرد سایز 14 و … که هر کدام از این ها با توجه به کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرد . قیمت میلگرد و قیمت فروش میلگرد با هم متفاوت است که عواملی مانند شرایط حاکم بر بازار و افزایش قیمت سایر محصولات در این حوزه حمل و نقل در تعیین قیمت تاثیر بسزایی را دارد .

همان طور که گفتیم مصرف میلگرد در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد می باشد میلگرد های ساده از نوع A که با نام س-240  در بازار ها شناخته می شود . میلگرد های ساده که شکل ظاهری ساده و صافی را دارند بیشتر برای کار های صنعتی ، تولید خاموت ، خم کاری و جوشکاری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

نگهداری صحیح میلگرد

برای نگه داری صحیح از میلگرد ها باید نکاتی را رعایت کنید که شامل موارد زیر می شود .

  • برای این که میلگرد ها را بهتر نگه داری کنید بهتر است هنگام دریافت بار میلگرد آن ها را در پالت های چوبی با یک سطح بالا آمده غیر فلزی قرار دهید . انبار کردن به این روش باعث جلوگیری از زنگ زدگی میلگرد به وسیله اب های زیر زمینی می شود .
  • هنگامی که قصد انبار کردن میلگرد را دارید بهتر است بر روی پالت های چوبی با یک سطح بالا آمده غیر فلزی حتما آن ها را با یک روکش ضد آب به طور کلی بپوشانید . و بر گوشه های روکش بلوکه های سنگین قرار دهید تا به خوبی از میلگـرد محافظت کند. قرار دادن طولانی مدت آنها در محیط باز می‌تواند باعث زنگ زدی شود و سطح بهره وری آن را پایین بیاورد.

نگهداری صحیح میلگردروش های تولید میلگرد

این مقطع ها با استاندارد های مختلفی در دنیا ساخته و تولید می شود در ادامه شما را با روش های تولید میلگرد آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

  • میلگرد ترمکس : برای تولید این نوع میلگرد شمش فولادی دارای کلاس آنلانیز شیمیایی است و برای رسیدن به مقاومت مورد نیاز میلگرد تولیدی که دارای دمای بالایی نیز می باشد را از داخل لوله های آب عبور می دهند و به صورت ناگهانی آن ها را خنک می کنند که در این حالت سطح میلگرد تا عمق مشخصی دارای مقامت بالاتر می باشد اما مغز میلگرد دارای مقاومت پایین تری می باشد .
  • آلیاژسازی : در این روش فولاد مورد نیاز برای تولید میلگرد در فرآیند ساخت فولاد از طریق اضافه کردن فروآلیاژ ها ساخته می شوند و شمش تولیدی در فرآیند نورد به شکل مورد نظر در آمده است و سپس در فضای آزاد و به مرور خنک می شوند .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت فروش میلگرد همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *