خرید شاخ گوزنی

امروزه با گسترش دنیای مدرن و پیشرفته انسان ها به دنبال امنیت در خانه های شان هستند.حفاظ  شاخ گوزنی از جمله مصالح و موارد مورد استفاده در ساختمان سازی و معماری است. این حفاظ ها جزو حفاظ های نسل جدید هستند که برای تامین امنیت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این حفاظ ها از میلگرد های نوک تیز ساخته شده اند که با نظم و ترتیب خاصی در کنار هم قرار می گیرند. این میلگردها را به یکدیگر جوش می دهند یا معمولا رنگ آمیزی می کنند ولی بیشتر به رنگ سفید دیده می شوند و به نام حفاظ شاخ گوزنی به فروش می رسد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این حفاظ بدانید.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

در ساخت حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد های خیلی نوک تیز و برنده از سایز 10 استفاده می شود که دارای تراکم بندی مختلف است. معمولا تراکم های 8، 10 ، 12 بیشترین درخواست ها در بین خریداران است. در اوایل برای جوش زدن میلگرد ها از جوش الکترود در ساخت حفاظ ساختمانی بوده ولی در حال حاضر از جوش نفوذی co2 استفاده می شود. همچنین برای رنگ کردن حفاظ از رنگ الکترواستاتیک یا همان رنگ کوره ای استفاده می شود. به صورت کلی ارتفاع این حفاظ بیشتر از 90 و 100 سانت است ولی در حال حاضر در ارتفاع های مختلف بر اساس سلیقه مشتری تولید می شود. معمولا ارتفاع 60 تا 120 سانت با توجه به درخواست خریداران تولید می شود. با توجه به شکل و محیط ساختمان انواع مختلفی از این حفاظ ها وجود دارد که در چند سال اخیر تولید شده اند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

انواع حفاظ ها

حفاظ نرده ای یا آبشاری: یکی از انواع نرده های ساختمان برای حفاظ، حفاظ نرده ای یا آبشاری است که از پروفیل یا چهار پهلو ساخته می شود. به همین ترتیب طبق الگو دو پروفیل 20 در 20 یا 20 در 40 به صورت موازی در بالا و پایین قرار می گیرد و میله ها ی آن با توجه به ارتفاع درخواست شده از خریدار برش می خورد و در فاصله ی 12 سانتی از هم دیگر به پروفیل جوش می خورد. در اینجا با مشخصات مواد اولیه حفاظ نرده ای یا آبشاری آشنا می شویم.

  • چهار پهلو : نوعی میله چهار گوش تو پر است که در سایز های 12،14،16سانت ساخته می‌شود
  • میلگرد: میله آهنی بدون آج است که در سایز های 10،12،14 برای حفاظ نیزه ای بکار میرد .

تراکم حفاظ دیوار آبشاری یک ردیف است که به فاصله 12 سانت، طول این حفاظ ساختمانی 2 متر می باشد و در ارتفاع های 100 تا 150 سانت ساخته می شود. جوش این نوع از حفاظ معمولا الکترود است و رنگ مایع پوشش بیشتر این محصول است. از این نوع از حفاظ دیوار ساختمان برای بالا بردن ارتفاع دیوار استفاده می شود. یکی از معایبی که این نوع از حفاظ ها دارند نداشتن عرض مناسب است که این مشکل باعث شده بود تا سارقان با استفاده از همان میله ها خود را به بالای دیوار برسانند و در طول دیوار جابه جا می شود و از کمترین ارتفاع در حفاظ عبور می کند و وارد محوطه ساختمان می شود. برای اینکه این مشکل حل شود و امنیت ایجاد شود باید عرض حفاظ دیوار ساختمان زیاد می شد و از حجم بیشتری از میلگرد نوک تیز به صورت لایه های منظم یا نامنظم استفاده می شد که هم زحمت بیشتری دارد و هم هزینه ی آن بالا می رود. به همین دلیل امروزه برای ساختمان هایی که نیاز به امنیت دارند از این نوع حفاظ کم استفاده می شود و طرفدار زیادی ندارد.

مشخصات حفاظ شاخ گوزنی:

این نوع حفاظ اولین نرده حفاظ نسل جدید است که طرفداران بسیاری دارد و با توجه به این که همیشه اولین نوع در هر محصولی بوده طراحی های بعدی هم از نظر امنیت و زیبایی بهتر و جذاب تر بوده است. این نوع حفاظ در 2 شکل تولید می شود. درجه یک و درجه دو

درجه یک: در ساختن این نوع حفاظ از میلگرد های 9 تا 10 استفاده می شود و نوع جوش او CO2 یا همان جوش نفوذی و با کیفیت بالا است. رنگ حفاظ ساختمانی شاخ گوزنی درجه یک از نوع کوره ای با روکش پلی استر و با دوام است. این نوع حفاظ بهترین و با کیفیت ترین نوع حفاظ در ساختمان به خصوص ساختمان های شهری، مجتمع های مسکونی ، شهرک ها ، باغ های دارای میوه و برخی ویلا ها  می باشد که قیمت و هزینه ی مناسب این نوع از حفاظ ها باعث شده تا حفاظ شاخ گوزنی به عنوان بهترین و مقرون به صرفه ترین حفاظ دیوار ساختمان ها می باشد و شناخته شده است. این نوع حفاظ به دلیل دوام و ماندگاری بالای آن، محبوبیت خاصی نزد قشر متوسط و حتی بالا در شهرستان ها دارد. هرچند اکثر مردم فقط به دنبال این هستند که ساختمان و محل سکونت آن ها دارای امنیت بالایی باشد. استفاده از رنگ کوره ای و روکش پلی استر باعث می شود رنگ این حفاظ ثابت باشد و در آب و هوای مرطوب مانند شمال کشور و آب و هوای گرم دوام بالایی داشته و پوسیده نمی شود.

درجه دو: در این حفاظ الویت و مهم ترین چیز تولید حفاظ ساختمان با قیمت پایین تری است که طبیعتا این کار را نمی توان انجام داد مگر این که نوع مواد اولیه از نوع بی کیفت و بی دوام باشد. میلگرد 8 و 9 شاکله اصلی این حفاظ را تشکیل می دهد و نوع جوش این نوع حفاظ الکترود است و رنگ آن از نوع مایع است. قیمت این حفاظ درجه 2 بستگی به وزن میانگین 80 تا 120 هزار تومان است. با اینکه این نوع حفاظ دیوار هم تراکم دارد ولی رها کردن تراک آن معنا ندارد، به همین علت تمام توان تولید کننده حفاظ دیوار ساختمان به کاهش وزن و کاهش هزینه آن به کار می رود. از این نوع حفاظ معمولا در ساختمان های قدیم ساخت، باغ ها و چهار دیواری های کم میوه استفاده می شود. توصیه می شود این حفاظ ها را بدون رنگ یا با روکش ضد زنگ طوسی خریداری کنید. بر خلاف حفاظ درجه یک در زمان رنگ حفاظ درجه دو استر زده نمی شود و رنگ مستقیم بر روی حفاظ زده می شود که این کار باعث می شود زودتر پوسیده شود.

حفاظ نرده ای یا آبشاری

حفاظ بوته ای

به طور یقین می توان گفت بهترین حفاظ دیواری، حفاظ بوته ای است که این نوع حفاظ با توجه به نوع طراحی و شکل پیچ در پیچ آن به آن حفاظ بوته ای می گویند. عرض بالای آن که 75 سانت است و حجم بالای میلگرد استفاده شده در این نوع حفاظ روی دیوار ساختمان، بهترین گزینه و با کیفیت ترین برای انتخاب حفاظ ساختمانی می باشد. تفاوتی که با حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای دیده می شود هزینه ی ان است که اگر بتوانید 20 درصد هزینه ی خود را نسبت به حفاظ شاخ گوزنی بالا تر ببرید بدون شک بهترین و زیبا ترین حفاظ برای هر دیوار ساختمانی می باشد. معمولا ارتفاع درخواستی از خریدار 100 و 120 سانت است و مناسب برای هر دیوار ساختمان است.

حفاظ بوته ای

حفاظ لیلیوم

این نوع حفاظ همان طور که از نامش پیداست حفاظی است که به گونه ای طراحی شده که مانند گلی در طبیعت به همین نام است. این حفاظ با توجه به درخواست های زیاد خریداران طراحی می شود که در طراحی و جوش آن از گل های فرفوژه هم استفاده می شود. این نوع حفاظ لوکس قابلیت نصب بر روی دیوار ساختمان ، ادارات دولتی مانند شهرداری و اماکنی که عبور مرور در آن مکان ها زیاد است. نمونه ای که آشکار است و در بیشتر مکان ها از این حفاظ استفاده شده است استاندار کرمانشاه است که حدود 710 متر نرده حفاظ لیلیوم بر روی دیوار های خود دارد. می توان این نوع حفاظ را در ورودی باغ ها و ویلا ها و ساختمان های متفاوت نصب کرد.

حفاظ لیلیوم

حفاظ نخل مرداب

حفاظ مدل نخل مرداب یکی از حفاظ هایی است که امروزه طرفداران زیادی جذب کرده است. طرح این حفاظ نیز مانند حفاظ لیلیوم از نخل های مرداب گرفته شده است. این نوع حفاظ، مناسب برای انواع ساختمان های کم طبقه یا ویلایی می باشد. این نوع حفاظ یکی از بهترین گزینه ها برای حفاظت خانه ها، اداره جات، شرکت ها و کارخانه های می باشد. اگر به دنبال حفاظ مطمئن برای خانه و محل کار خود هستید این نوع حفاظ یکی از بهترین گزینه ها است. تفاوتی که در حفاظ نخل مرداب است بر خلاف حفاظ لیلیوم گل های ان به رنگ طلایی نیستند و به رنگ خود شاخه ها هستند و کل حفاظ به یک رنگ است. این موضوع از جهت هایی بهتر است چون در حفاظ لیلیوم رنگ طلایی ان بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می دهد. حفاظ نخل مرداب نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی، بوته ای انبوه تر و بیشتر به نظر می رسد و این موضوع به علت گل های بالای هر شاخه است که بزرگ و پر برگ است. این حفاظ نسبت به حفاظ های دیگر نقطه های جوش بیشتری دارد و از سوی دیگر به دلیل وجود گل های زیاد روی هر شاخه دسترسی و عبور به آن ور دیوار به شدت سخت و غیر ممکن است. پس حفاظ نخل مرداب به شدت ایمن است.

حفاظ نخل مرداب

خرید حفاظ شاخ گوزنی

خرید حفاظ شاخ گوزنی دارای چند عوامل است که بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. بعضی از این عوامل عبارتند از:

وزن حفاظ شاخ گوزنی: هرچند که قیمت حفاظ شاخ گوزنی به صورت متری حساب می شود ولی باید وزن تقریبی هر متر را هم حساب کرد تا افراد سود جو با کم کردن شاخه های آن و همچنین استفاده از میلگرد های نازک و بی کیفیت شما را فریب دهند.

نوع جوشکاری حفاظ شاخ گوزنی: همانطور که گفته شد برای جوشکاری حفاظ شاخ گوزنی جوشکاری قدیمی یا همان الکترود و جوشکاری مدرن یا نفوذی CO2 است که هزینه جوشکاری نفوذی بالاتر است ولی قطعا جوش محکمی است که اتصال محکمی و با دوام تری دارد و در دراز مدت برای خریدار مناسب و به صرفه است. کارخانه های معتبر از این روش جوشکاری مدرن استفاده می کنند ولی افراد سود جو بدون اینکه به مشتری بگویند از روش جوشکاری قدیمی که باعث کم بودن استحکام و اتصال قطعات حفاظ می شود. اگر به دنبال امنیت ساختمان هستید و می خواهید یک مانع مستحکم و با دوام بر روی دیوار نصب کنید از مکان های معتبر خریداری کنید.

نوع رنگ حفاظ شاخ گوزنی: استفاده کردن از رنگ مایع و شناور کردن حفاظ در حوضچه رنگ به روش قدیمی هزینه کمتری نسبت به رنگ کوره ای الکترواستاتیک دارد. افراد سودجو در تمامی محصولات از روش های ارزان تر استفاده می کنند بدون اینکه این موارد را به خریدار بگویند. با توجه به اگر حفاظ زنگ بزند انجام رنگ کاری دوباره بر روی دیوار سخت می باشد ما به خریداران توصیه می کنیم که حفاظ هایی با روش رنگ کوره ای  خریداری کنند که هم مطمئن از رنگ آن باشند هم دچار پوسیدگی نمی شود.

تراکم و تعداد شاخه ها حفاظ شاخ گوزنی: تراکم یا تعداد شاخه های اصلی در یک نمونه حفاظ است که تمام شاخه های فرعی به آن متصل می شود. بهترین تراکم برای حفاظ شاخ گوزنی با توجه به قیمت حفاظ شاخ گوزنی و امنیت نرده این حفاظ با تراکم 13 ردیف است. سود جویان با کم کردن شاخه های اصلی و حذف برخی شاخه های فرعی با کم فروشی بدون اینکه خریدار مطلع باشد تولید می کنند. همچنین این کار به شالکه های اصلی حفاظ صدمه می زند و استحکام آن را از بین می برد.

دقت در تراکم و تعداد حفاظ شاخ گوزنی، وزن حفاظ و نوع رنگ و جوش بکار رفته در این حفاظ همه ی این ها عواملی هستند که شما را در خرید حفاظ شاخ گوزنی تا حد زیادی کمک می کند. تراکم و تعداد حفاظ شاخ گوزنی ملاک مناسبی برای قیمت این حفاظ نیست بلکه جوش مدرن و نفوذی و رنگ کوره ای به همراه وزن آن نیر می تواند ملاک های مناسب تری برای خریداری این نوع حفاظ می باشد. همانطور که گفتیم انواع حفاظ شاخ گوزنی یک نمونه ثبت شده و ثابت نیست. به عنوان مثال شما از یک تولید کننده معتبر برای حفاظ شاخ گوزنی 100 سانت 13 در 13 ردیف و قیمت X هزار تومان می گیرید. در حالی که فرد فرصت طلب 30 هزار تومان کمتر قیمت می دهد ولی باید توجه کنیم تولید این محصول با قیمت ارزانتر عملا ممکن نیست.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم بیشتر با حفاظ شاخ گوزنی آشنا شده باشید.