فروش میلگرد استیل

میلگرد ها انواع مختلفی دارند که می توان به میلگرد ساده و استیل اشاره کرد در ادامه قصد داریم شما را با فروش میلگرد استیل آشنا کنیم . هر کدام از این میلگرد ها مشخصات و کاربرد منحصر به فرد خود را دارند . میلگرد های استیل که در بازار به لوله گرد یا میله گرد معروف هستند .

میلگرد های استیل به دو صورت شاخه و کلاف در بازار ها عرضه می شوند ، میلگرد های استیل شبیه به میلگرد های ساختمانی هستند ولی به خاطر داشتن استیل در برابر خوردگی و رطوبت مقاومت بالایی دارند و در دمای بالا مقاومت بالایی دارند . فولاد ساده کربنی از آلیاژ و کربن ساخته می شود ولی اگر در ساختار آن علاوه بر آهن و کربن مقداری از عناصر دیگر مانند نیکل و کروم هم به آن ها اضافه می شود که میلگرد استیل به دست خواهد آمد . در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با میلگرد استیل و فروش میلگرد استیل آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

انواع میلگرد استیل

این نوع مقطع از جمله سازه های است که با جنس فولاد ضد رنگ ساخته می شوند که کاربرد های خاص خودش را دارد و با نام های میله گرو و یا لوله گرد نیز بین مصرف کنندگان شناخته شده است . این نوع میلگرد ها هم به صورت شاخه ای و هم به صورت کلاف ساخته شده و در بازار ها ارائه می شوند و دارای گرید های مختلفی مانند میلگرد استیل 420، 304، 316، 309، 310 و 321 است . در این نوع میلگرد ها عملیات مختلفی مانند برش کاری ، خم کاری و … را می توان به راحتی انجام داد .

انواع میلگرد استیلمیلگرد های استیل به چند نوع تقسیم می شوند که این دسته بندی شامل موارد زیر می شود .

 • استیل بگیر
 • استیل نگیر
 • استیل نسوز
 • استیل آلیاژی

استل به دلیل خواص و کاربرد های بسیاری زیادی که دارند این روز ها در ساخت و تولید تجهیزات و وسایل بسیاری مانند تجهیزات صنعتی و همچنین لوازم های خانگی مورد استفاده افراد قرار می گیرد . از استیل در ساخت مقطع های مختلف مانند ساخت میلگرد نیز استفاده می شود که البته کاربرد این نوع میلگرد استیل مانند میلگرد های آهنی دیگر گسترده نمی باشد و در برخی از موارد این نوع مقطع ها مورد استفاده قرار می گیرد .

میلگرد های استیل از میزان مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند اما تنها معایب آن ها مقاومت نمی باشد که کاربرد این نوع میلگرد ها را افزایش داده این میلگرد ها از لحاظ ظاهری بسیار زیبا تر هستند و نمی توان از نظر ظاهری این نوع میلگرد ها را با دیگر میلگرد هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند به راحتی مقایسه کرد .

میلگرد استیل آلیاژی : یکی دیگر از انواع میلگرد ها ، میلگرد های آلیاژی استیل می باشد که از ترکیب فلزات و آلیاژ های دیگر به دست می آیند . این نوع مقطع ها از ترکیب استیل و آلیاژ های دیگر تولید می شوند که از دسته این آلیاژ ها می توان به آلومینیوم و مس اشاره کرد . میلگرد های استیل آلیاژی به دلیل خاصیت بسیار زیادی که ایجاد می کنند کاربرد آن ها را هم بیشتر کرده است و امروزی بسیاری از افراد در بخش های ساختمانی و غیر ساختمانی از این نوع مقطع استفاده می کنند .

مشخصات میلگرد استیل

یکی از مشخصات مهم و اصلی میلگرد ها را می توان به خاصیت ضد رنگ بودن آن ها اشاره کرد و این نوع میلگرد ها مقاومت بسیار بالایی در برابر عواملی مانند آب و رطوبت را از خود نشان می دهند . همان طور که می دانیم استیل ها ضد زنگ هستند که میلگرد های استیل هم همان طور که هست ضد زنگ می باشند . این نوع مقطع ها در برابر خم شدگی مقاومت بالایی دارند و نمی توان آن ها را از این لحاظ با میلگرد های دسگر مخصوصا میلگرد های ساختمان سازی که استفاده می شوند مقایسه کرد .

یکی از عوامل فرسایش زا در فلزات و آلیاژ ها دما می باشد اما میلگرد استیل اصلا این گونه نمی باشد و در برابر هر دمایی مقاومت خوبی را به عمل می آورد . مقاومت دمایی بالای میلگرد استیل باعث می شود تا در شرایطی که میزان دمای موجود در آن فضا بالا می باشد هم مورد استفاده قرار بگیرد . میلگرد های استیل از 11 درصد کروم ساخته می شوند که این میزان کروم مورد استفاده در آن ، آن ها را یکی از میلگرد ها مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف تبدیل کرده است هر چه میزان کروم مورد استفاده در میلگرد ها بیشتر باشد مقاوت آن ها هم تا حد زیادی افزایش پیدا می کند .

مشخصات فنی میلگرد استیل

میلگرد های استیل مقاومت بسیار بالایی در مقابل زنگ زدن و خوردگی را از خود نشان می دهند و این نوع میلگرد ها از جنس فولاد زنگ نزن و یا استیلنس استیل می باشند . استیل ها کاربرد های متفاوتی دارند و بیشتر از 250 نوع گرید یا پایه های مختلف دارند . از رایج ترین و بیشترین سایز های میلگرد که کاربرد آن ها بیشتر است میلگرد با سایز های 3 تا 500 میلی متر می باشند . از نظر ظاهری میلگرد های استیل شبیه به میلگرد های ساختمانی هستند و به خاطر جنس و مقاومت بالایی که دارند خواهان زیادی را هم دارد . اگر حداقل 10.5 درصد کروم در ترکیب این میلگرد وجود داشته باشد، خاصیت ضد خوردگی بالایی پیدا می ‌کند.

نکات مهم در فروش میلگرد استیل

آلیاژ های استیل خریداری شده باید با نوع ماشین کاری و دستگاه های شما متناسب باشند . متریال میلگرد ها باید با محیطی که قرار است برای آن جا قطعه ای بسازد باید متناسب و سازگار باشد . باید از کارشناسان فروش در مورد چکش خوری مسلگرد خریداری شده اطلاعاتی را به دست بیاورید .

نکات مهم در فروش میلگرد استیل

اگر شما می خواهید این میلگرد ها را به صورت زیاد خریداری کنید باید از شرکت فروشنده بخواهید که استاندارد ها را تضمین کنند و این تضمین به صورت کتبی باشد . در صورت داشتن تخصص نسبت به تست سختی میلگردها اقدام نمایید .

نکات مهم در خرید میلگرد استیل 

لیست قیمت ها در سایت آهن در ابتدای روز به روز رسانی می شود و شما می توانید از آن جا شاهد قیمت روز به روز آهن باشید ، با توجه به این که این روز ها بازار نوسانات بسیاری را داد توصیه می شود برای داشتن اطمینان از قیمت نهایی با کارشناسان آهن ابتدا تماس حاصل فرمایید . در ادامه به برخی از نکات مهم در خرید و فروش آهن و میلگرد اشاره خواهیم کرد .

 1.  مشاوره جهت انتخاب مواد مناسب با توجه به کاربرد صنعتی آن
 2.  مشاوره جهت مطابقت کالای درخواستی با استانداردهای بین‌المللی و ملی

مزایای میلگرد استیل

میلگرد استیل به دلیل ساختاری که دارد دارای مزایای بسیاری است که شامل موارد زیر می شود .

 • به دلیل سختی بالایی که دارد، استحکام سازه را نیز بسیار بهبود می ‌بخشد .
 • در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌ دهد.
 • قابل بازیافت است و همین نکته برای حفظ محیط‌ زیست بسیار حائز اهمیت است .
 • جوش ‌پذیری خوبی دارد .
 • میلگرد استیل در برابر خوردگی یون کلراید بسیار مقاوم است.
 • این روش به کیفیت بالای بتون برای حفاظت تکیه نمی‌کند.
 • می توان پوشش بتن را کاهش داد.
 • ترکیب بتن می‌تواند با طراحی بتن متناسب با نیازهای حفاظت از میلگرد ساده شود.
 • میلگرد استیل , استحکام را بهبود می‌بخشد.
 • میلگرد استیل ,هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد.
 • می تواند به صورت انتخابی برای عناصر ریسک بالا به طور موثری به کار برده شود.
 • و در نهایت قابل بازیافت است .

کاربرد میلگرد استیل

از میلگرد های استیل در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم :

 • استفاده در صنایع غذایی به ‌عنوان همزن و غیره
 • استفاده در صنایع و تولیدات گاز، نفت و پتروشیمی
 • استفاده در تولیدات روغن

محیط هایی که آسیب پذیر هستند مانند دیواره های دریا ها ، پل ها ، اسکله ها ، لنگر ها ، مخزن های تصفیه فاضلاب ، دستگاه‌ها و مخازن ذخیره‌سازی کننده زباله هسته‌ای، در مجاورت گیاهان نمک زدا، در محیط‌هایی که بازسازی و تعمیر آن‌ها بسیار سخت و پرهزینه است، در سازه‌های بسیار قدیمی و بازسازی آن‌ها، و …

مزایای میلگرد استیلفروش میلگرد استیل

قیمت این مقطع نسبت به دیگر میلگرد های استیل در واحد کیلو ارزان تر می باشد و این ارزانی به دلایل فرآیند ساخت آسان آن است . قیمت میلگرد های استیل در بازار آهن به دو نوع تولید داخلی توسط ریخته گری در کارگاه های داخل کشور یا خارجی آن بستگی دارد . در کارگاه های ریختگری کشور نیز به صورت ریخته گری سانتریفیوژ یا ریختگری گریز از مرکز و همچنین به صورت از کست ( as cast) یا ریختگری ساده تولید می شود .

باید به این موضوع هم باید توجه داشته باشید که در برخی از درخواست ها و اصطلاحات میلگرد به انگلیسی راد استیل و یا راد استنلس خطاب می شود که منظور همان گرد استنلس استیل می باشد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله فروش میلگرد استیل همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که ما را نیز در میان بگذارید .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *